Rynkiem nieruchomości mają rządzić seniorzy. Jakich mieszkań będą szukać?

RYNEK OPIEKI

Autor: dziennik.pl/Rynek Seniora   28 marca 2017 14:34


Rynkiem nieruchomości mają rządzić seniorzy. Jakich mieszkań będą szukać? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Choć na rynku mieszkań osoby starsze to - póki co - najsłabiej zagospodarowana grupa klientów, niebawem może się to zmienić. Z uwagi na szybkie starzenie się społeczeństwa deweloperzy będą musieli poznać ich potrzeby, by móc właściwie dopasować ofertę mieszkań czy domów.

Osoby w wieku emerytalnym najczęściej wychowały już swoje dzieci i mieszkają same. Często mieszkanie lub dom są zbyt duże dla ich potrzeb, a koszt utrzymania zbyt wysoki. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest sprzedaż lub zamiana lokum na mniejsze. Współcześni seniorzy są bardziej świadomi ograniczeń, jakie czekają ich w przyszłości, a także bardziej skłonni do zmiany miejsca zamieszkania w celu poprawienia jakości życia - pisze dziennik.pl.

Jakich nieruchomości będą szukać ci nie potrzebujący specjalistycznej opieki, w miarę samodzielni?

Piotr Kijanka, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Grupie Deweloperskiej Geo uważa, że będą to "normalne" mieszkania, ale z pewnymi udogodnieniami - z windą czy podjazdami w miejsce schodów.

Dodaje, że ważna będzie infrastruktura wokół budynku - bliskość lokali usługowych, aptek czy przychodni, a także dobrze skomunikowana okolica z resztą miasta, oznaczająca łatwy dojazd autobusem czy tramwajem. Nie bez znaczenia będzie przestrzeń wokół osiedla umożliwiająca swobodne przemieszczanie się, a więc oferująca barierki, ławki czy jak najmniejszą liczba schodów. Atutem będą też parki i tereny rekreacyjne w okolicy.

Kijanka zauważa, że osoby starsze preferują kompaktowe lokale - takie, w których na mniejszej ilości metrów kwadratowych jest więcej pokoi.

Więcej: www.dziennik.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR