Senior-WIGOR: Kopacz wręczyła samorządom promesy na dofinansowanie

RYNEK OPIEKI

Autor: PAP/Rynek Seniora   05 sierpnia 2015 13:35


Senior-WIGOR: Kopacz wręczyła samorządom promesy na dofinansowanie Dofinansowanie w ramach pierwszej edycji Senior-WIGOR otrzyna 119 samorządów. Fot. Piotr Waniorek, PTWP

Polityka prorodzinna oznacza troskę o wszystkie pokolenia - podkreślała w środę premier Ewa Kopacz, mówiąc o działaniach rządu zarówno wobec dzieci i osób młodych, jak i seniorów.

Szefowa rządu wspólnie z ministrem pracy i polityki społecznej Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem wręczyła w ogrodach kancelarii premiera przedstawicielom samorządów promesy w ramach I edycji Rządowego Programu Wieloletniego Senior-WIGOR na lata 2015-2020.

- Polityka prorodzinna oznacza troskę o wszystkie pokolenia. Polityka prorodzinna to zarówno inwestycje w żłobki i przedszkola, roczny urlop macierzyński, przyszłość młodych małżeństw, ale także troska o seniorów - powiedziała premier. Kopacz wskazywała, że bardzo ważnym słowem dla Polaków jest słowo "solidarność", odnoszące się do wielu dziedzin życia. - Dziś mówimy o kolejnym, o bardzo ważnym wymiarze słowa "Solidarność", o solidarności międzypokoleniowej - mówiła.

Szefowa rządu powiedziała, że przywiązuje bardzo duża wagę do programu Senior-WIGOR. - Chcę, by jesień życia nie kojarzyła się tylko z samotnością i chorobą; chcę, by nasi seniorzy mogli cieszyć się życiem, mają do tego prawo, a państwo ma obowiązek im w tym pomóc - mówiła.

Minister Kosiniak- Kamysz podkreślał, że program Senior-WIGOR jest przewidziany na wiele lat, bo - jak ocenił - ten program jest Polsce potrzebny, bo tysiące osób czekają na tego typu placówki.

W ramach ustanowionego w marcu 2015 r. programu Senior-Wigor powstaną dzienne domy pobytu, w których osoby starsze znajdą opiekę oraz ofertę edukacyjną i kulturalną. Ich powstanie szefowa rządu zapowiedziała w swoim expose.

W ramach rozstrzygniętego konkursu dofinansowanie do utworzenia placówek Senior-Wigor w 2015 roku otrzyma 119 samorządów. Domy dziennego pobytu powstaną zarówno w miastach takich jak np. Zamość, Przemyśl czy Ruda Śląska, ale także w mniejszych gminach, jak np. Grabów, Prusice czy Dobrzyca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.