Senior-WIGOR: ministerstwo ogłosiło konkurs dla samorządów
Autor: MK/Rynek Seniora   08 czerwca 2015 12:19

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło dziś (8 czerwca) konkurs dla samorządów zainteresowanych pozyskaniem środków z programu Senior-WIGOR.

Jak informuje portal rynekseniora.pl Departament Polityki Senioralnej MPiPS, termin składania ofert w formie elektronicznej (Generator Ofert) został określony na 30 czerwca, na godz. 16. 

Samorządy, które będą składały oferty w formie papierowej również będą miały czas do 30 czerwca. Dokumenty mają wysyłać na adres właściwego urzędu wojewódzkiego.

Resort informuje, że oferty odrzucenie będzie ostateczne i ma nie podlegać procedurom odwoławczym. 

Jednostki samorządu terytorialnego, które będą aplikowały o dotację muszą posiadać własny wkład finansowy w wysokości nie mniejszej niż 20 proc. całkowitego kosztu. Projekty będą realizowane na podstawie umów jednorocznych od 1 lipca do dnia 31 grudnia 2015 r.

Odpowiedzi pytania dotyczące programu można uzyskać dzwoniąc na infolinię, która działa od poniedziałku do piątku w godz. 9 – 16 pod numerami: 22/237 00 48, 603 339 678. Można również pisać na adres: WIGOR@mpips.gov.pl

Program Senior-WIGOR przewiduje dofinansowanie dla samorządów, które chcą tworzyć na swoim terenie dzienne domy oraz kluby seniora. 

Na jego realizację z budżetu państwa zostanie przeznaczone 370 mln zł, z tego 30 mln zł w 2015 r. Jednostka samorządu terytorialnego będzie mogła uzyskać z budżetu państwa jednorazowe wsparcie finansowe na utworzenie placówki do 80 proc. całkowitych kosztów, ale nie więcej niż 250 tys. zł, z tego na adaptację budynku przewidziano nie więcej niż 180 tys. zł.

Dotacja na wyposażenie domu jednorazowo ma wynosić nie więcej niż 70 tys. zł. Z budżetu państwa zostanie również sfinansowana 1/3 kosztów utrzymania seniora w domu dziennym, ale nie więcej niż 200 zł miesięcznie.    

W pierwszej kolejności placówki te mają być tworzone w gminach o niskich dochodach na jednego mieszkańca i wysokim odsetku osób starszych, które potrzebują wsparcia.  

Program adresowany jest do nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+. W dziennym domu Senior-WIGOR będzie można spędzić co najmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku.

 Znajdzie się w nim pomieszczenie m.in. do: wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu (z biblioteką, sprzętem RTV oraz komputerem z dostępem do internetu). Zapewniony będzie także ciepły posiłek.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.