
Jak dowiedział się Dziennik Gazeta Prawna, w drugiej edycji konkursu "Senior-WIGOR" do urzędów wojewódzkich wpłynęło 148 wniosków, ale tylko 51 z nich dotyczyło utworzenia nowych placówek. Po raz drugi pojawił się również problem z krótkimi terminami - na złożenie wniosku i na uruchomienie domu.
Jak podaje DGP, do urzędów wojewódzkich w drugiej edycji konkursu Senior-WIGOR wpłynęło 148 wniosków. Jedynie 51 ofert dotyczyło założenia nowych domów - pozostałe pochodziły od tych samorządów, które już w 2015 r. uzyskały dotację i teraz ubiegają się o środki na bieżące funkcjonowanie.
Czytaj też: Ostatnie dni na złożenie wniosku o wsparcie z "Senior-WIGOR". Przypominamy szczegóły programu
W roku 2016 najwięcej ofert zostało złożonych w woj. śląskim (19), wielkopolskim (16) i mazowieckim (15), zaś najmniej wniosków (po cztery) zgłosiło Opolskie, Podlaskie i Kujawsko-Pomorskie - podsumowuje DGP. Większość ofert dotyczyła utrzymania domów powstałych w roku 2015 - np. na Śląsku z 19 zgłoszeń jedynie 5 dotyczyło utworzenia nowych placówek "Senior-WIGOR".
Jak wnioskuje DGP, nawet złożenie wniosku na utworzenie nowego domu nie zawsze oznacza, że zostanie on zbudowany od podstaw. Niektóre samorządy postanowiły bowiem przekształcić już istniejące domy dzienne tak, by spełniały kryteria programu "Senior-WIGOR" i otrzymały środki na ich dostosowanie.
Samorządowcy zauważają, że nabór wniosków na tworzenie dziennych domów rozpoczął się w połowie czerwca 2016 r i ich zdaniem był to zbyt późny termin. Oferty należało bowiem złożyć do 14 sierpnia 2016 r. Dodatkowo samorządy do końca roku będą musiały wydać przyznane dotacje - ale dopiero po zakończeniu procedur w ich przyznawaniu.
Więcej: www.gazetaprawna.pl
Newsletter
Rynek Seniora: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych