Senior-WIGOR w Gostycynie. Z tymczasową siedzibą, ale już działa

RYNEK OPIEKI

Autor: pomorska.pl/Rynek Seniora   08 grudnia 2015 11:38


Senior-WIGOR w Gostycynie. Z tymczasową siedzibą, ale już działa Odpłatność dla podopiecznych domu Senior-WIGOR w Gostycynie wynosi od 200 do 300 zł i uzależniona jest od dochodu. Fot. Angel Care

Na początku grudnia w Gostycynie (woj. kujawsko-pomorskie) w ramach projektu Senior-WIGOR ruszył dzienny dom seniora. Jego siedziba ma charakter tymczasowy i mieści się w Gminnym Ośrodku Kultury. Docelowo będzie zlokalizowany w pomieszczeniach przy ul. Słonecznej, które są remontowane.

Gostycyn to jedna z trzech kujawsko-pomorskich gmin, która otrzymała pozytywną opinię z ministerstwa pracy i dostała  240 tys. zł. dofinansowania  na stworzenie domu seniora w ramach programu Senior-WIGOR.

Ponieważ pomieszczenia przy ul. Słonecznej nie są jeszcze gotowe, seniorzy spotykają się w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Głównej 35. Dla grupy 15 osób prowadzone są codzienne zajęcia rehabilitacyjne, manualne, rękodzielnicze i inne. Ponadto seniorzy pod okiem fachowca uczestniczą w zajęciach ogólnosprawnościowych. Wszyscy otrzymują dwa posiłki dziennie.

Lista podopiecznych domu seniora cały czas jest otwarta. Odpłatność wynosi od 200 do 300 zł i uzależniona jest od dochodu. Dowóz płatny jest dodatkowo.

Do roku 2020 w skali kraju Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy na utworzenie dziennych domów seniora 370 mln zł.  Jednostka samorządu terytorialnego może uzyskać jednorazowe wsparcie finansowe na utworzenie placówki do 80 proc. całkowitych kosztów, ale nie więcej niż 250 tys. zł.

Więcej: www.pomorska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.