Senior-WIGOR w Świętokrzyskiem: wśród beneficjentów jeden powiat i cztery gminy

RYNEK OPIEKI

Autor: MK, Powiat Opatowski/Rynek Seniora   14 sierpnia 2015 17:03


Senior-WIGOR w Świętokrzyskiem: wśród beneficjentów jeden powiat i cztery gminy Domy Senior-WIGOR ma "wyciągnąć" seniorów z domów. Fot. Flickr/allfr3d (CC BY-NC 2.0)

Opatów (Świętokrzyskie) jest jednym z nielicznych powiatów w Polsce, które przystąpiły do realizacji programu Senior-WIGOR. Na utworzenie tej placówki na swoim terenie starostwo opatowskie uzyskało dofinansowanie w wysokości blisko 262 tys. zł.

W 2015 r. wsparcie na utworzenie domów dla seniorów w ramach programu Senior-WIGOR otrzyma 119 samorządów w całej Polsce. Oprócz powiatu opatowskiego w województwie świętokrzyskim dofinansowanie dostaną gminy: Ostrowiec Świętokrzyski (192 tys. zł), Starachowice (262 tys. zł), Słupia (192 tys. zł) i gmina Łagów (248 tys. zł).   

Dom Senior-WIGOR w Opatowie powstanie w dawnym budynku szpitala. Powiat właśnie ogłosił przetarg na wykonawcę prac adaptacyjnych. Głównym kryterium jest cena, ale starostwo zwracać będzie także uwagę na termin zakończenia robót.

W informacji opublikowanej na oficjalnej stronie powiatu Bogusław Włodarczyk, starosta opatowski, tłumaczy: "Jest to bardzo trudny program (Senior-WIGOR - przyp. Rynek Seniora), ponieważ co miesiąc powiat opatowski - jako beneficjent  - musi dopłacić 400 złotych na każdą osobę uczestniczącą w projekcie.”

"Oprócz tego rząd na utrzymanie tego projektu przekazuje 200 złotych na jedną osobę. Myślę, że właśnie ze względu na koszty niewiele samorządów zdecydowało się realizować Senior Wigor. My jako powiat mamy dobrą sytuację finansową dlatego podjęliśmy się realizacji tego programu właśnie u nas” - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.