Śląskie: seniorzy z Raciborza szukają miejsca klub seniorawww.nowiny.pl/Rynek Seniora - 08 października 2015 09:31


Stworzenie w Raciborzu (Śląskie) klubu seniora to jeden z głównych celów, jakie postawiła przed sobą tamtejsza Rada Seniorów. Ostatnio pojawiało się miejsca, które seniorzy mogliby zagospodarować.

Podstawową przeszkodą w stworzeniu domu dla seniorów w Raciborzu jest brak odpowiedniego lokalu, ale też bariery finansowe.

Prezydent Raciborza podczas spotkania z Radą tłumaczył, że miasto chce wprawdzie przystąpić do programu Senior-WIGOR, ale warunki, które trzeba w nim spełnić są wygórowane, a środki zaproponowane przez rząd nie starczą i połowę trzeba będzie dołożyć z budżetu miasta. Głównym problemem jest spełnienie wymagań lokalowych.

Alternatywą jest pomysł wykorzystania na dom dziennego pobytu dla seniorów Labiryntu, czyli pomieszczeń po byłej dyskotece, należących do Raciborskiego Centrum Kultury. Lokalizacji tej wprawdzie daleko do ideału (znajduje się w podpiwniczeniu), ale za to na przykład w Labiryncie jest sporo miejsca.

Po uzgodnieniu wspólnego stanowiska, na najbliższym posiedzeniu członkowie Rady Seniorów podejmą decyzję, co do utworzeniu klubu w Labiryncie.

Więcej: www.nowiny.pl