Słupsk rozwija teleopiekę. Jak działa system?

RYNEK OPIEKI

Autor: Głos Pomorza/Rynek Seniora   03 listopada 2016 10:23


Słupsk rozwija teleopiekę. Jak działa system? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Telefony z systemem SOS są zainstalowane zarówno w słupskich mieszkaniach chronionych, jak i w tych standardowych ze starszymi lokatorami. Koszt rocznego abonamentu za korzystanie z systemu oraz wypożyczenia telefonów pokrywa Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku. Miasto przymierza się do wdrożenia nowszego systemu w standardzie GSM, który ma zapewnić bezpieczeństwo także poza domem.

Osoby starsze objęte systemem teleopieki twierdzą, że daje im poczucie bezpieczeństwa i pewność, że w przypadku konieczności wezwania pomocy uda im się wykonać połączenie w możliwie najprostszy sposób, poprzez naciśnięcie czerwonego guzika.

Jak podaje Głos Pomorza, z aparatów z systemem SOS korzystają lokatorzy mieszkań chronionych przy ul. Grzybowej w Słupsku oraz osoby starsze z innych lokali rozmieszczonych w różnych rejonach miasta.

Gdy potrzebna jest pomoc, operator nie od razu wzywa pogotowie. Najpierw dzwoni do pięciu osób, których numery telefonów zostały wcześniej wskazane przez uczestników programu. Z kolei te osoby sprawdzają, co się dzieje w domu abonenta.

Obecnie w Słupsku z systemu teleopieki korzysta prawie 50 osób. Jak tłumaczy Klaudiusz Dyjas, dyrektor MOPR, roczne wydatki zarządzanej przez niego jednostki na utrzymanie systemu nie przekraczają 20 tys. zł.

Zdradza, że są przymiarki do wdrożenia systemu w standardzie GSM, który miałby wskazywać dokładną lokalizację osoby starszej i w ten sposób mógł się sprawdzać także poza miejscem zamieszkania.

Więcej: www.plus.gp24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR