Sosnowiec: miasto przekazało budynek na potrzeby hospicjum

RYNEK OPIEKI

Autor: UM Sosnowiec/Rynek Seniora   13 października 2015 12:00


RynekSeniora.pl
Sosnowiec: miasto przekazało budynek na potrzeby hospicjum Akt notarialny pozwalający przekazać miejski budynek na rzecz hospicjum podpisał Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Fot. UM Sosnowiec

Ostatni warunek w staraniach o powstanie stacjonarnego hospicjum, czyli Zagłębiowskiego Centrum Wsparcia w Sosnowcu (Śląskie) - spełniony. Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca podpisał akt notarialny pozwalający przekazać miejski budynek na rzecz hospicjum.

Ośrodek powstanie w budynku dawnej szkoły górniczej przy ul. Hubala-Dobrzańskiego. – Przekazujemy budynek, który jest w dobrym stanie, oczywiście w tej chwili nie odpowiada potrzebom pacjentów, dlatego będzie przebudowany. Oddajemy go za 20 tys., to jest jeden procent jego wartości. Gdyby prawo dawało nam możliwość przekazania obiektu za darmo, bez wahania byśmy go przekazali w takiej formie - mówi Arkadiusz Chęciński.

W dawnej szkole mieścić się będzie nie tylko pierwsze w Zagłębiu całodobowe hospicjum stacjonarne, ale także dzienna pomoc oraz centrum rehabilitacji. - W ośrodku będzie ok. 20 miejsc dla osób potrzebujących opieki przez całą dobę oraz 20 kolejnych dla pacjentów, którzy będą pod nasza opieką w ciągu dnia. Chcielibyśmy zakończyć prace maksymalnie dwa lata od rozpoczęcia. Szacujemy, że adaptacja i rozbudowa będzie kosztować 9 mln zł - tłumaczy Małgorzata Czapla, prezes Hospicjum im. św. Tomasza.

Stowarzyszenie wcześniej szukało działki na której planowało od podstaw wybudować ośrodek, jednak pozyskanie dofinansowania zewnętrznego na taką inwestycję nie było możliwe. - Zwróciliśmy się o pomoc do miasta, które zaproponowało nam trzy budynki. Nie potrafię wyrazić swojej wdzięczności. To dla nas absolutnie najważniejszy moment, zwieńczenie naszych wieloletnich starań. Posiadanie nieruchomości z piękną działką jest dla nas niezwykle istotne. Otwiera przed nami szanse na pozyskanie dofinansowania na adaptację pomieszczeń. Do końca listopada złożymy wszystkie dokumenty potrzebne do ubiegania się o środki - kończy Małgorzata Czapla.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.