Sukces programu Senior-WIGOR? Pierwsze dzienne domy już działają

RYNEK OPIEKI

Autor: PAP/Rynek Seniora   18 listopada 2015 09:23


Sukces programu Senior-WIGOR? Pierwsze dzienne domy już działają Jednostki, które zdecydowały się na wzięcie udziału w pierwszej edycji programu, mają czas do końca roku na uruchomienie domów Senior-WIGOR. Fot. Fotolia

Prawie 120 samorządów otrzymało w tym roku dotację w ramach konkursu na zakładanie dziennych domów Senior-WIGOR. Zainteresowanie odbywającymi się w tego typu placówkach zajęciami wzrasta z dnia na dzień - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Głównym celem realizowanego w latach 2015-2020 rządowego programu ma być finansowe wspieranie gmin i powiatów w rozwijaniu sieci placówek dla osób starszych. Ich obecna liczba, biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie, jest niewystarczająca.  

Jednostki, które zdecydowały się na wzięcie udziału w pierwszej edycji programu, mają czas do końca roku na uruchomienie domów Senior-WIGOR. Pierwsze placówki działają min. w Radomiu, Przemyślu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Kętach (woj. małopolskie), Zbąszynku, Łapach i Szczecinie.

W gminach, w których powstały domy Senior-WIGOR, różnie została rozwiązana kwestia odpłatności za pobyt. Wiele z nich - jak Szczecin, Zbąszynek i Łapy - zrezygnowały z ich pobierania. Co do zasady warunki programu zakładają, że miesięczny koszt pobytu w placówce będzie pokrywany w jednej trzeciej przez dotacje budżetową, a pozostałą część ma sfinansować samorząd oraz emeryt (lub jego rodzina). Część gmin zapewnia też transport do domów Senior-WIGOR.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.