Suwałki stawiają na e-zdrowię i zdalną opiekę

RYNEK OPIEKI

Autor: Puls Biznesu/Rynek Seniora   01 czerwca 2016 12:00


Suwałki stawiają na e-zdrowię i zdalną opiekę Powszechny dostęp do rozwiązań telemedycznych ma ruszyć w Suwałkach w listopadzie 2016 r. Fot. Grzegorz Giereszczak (zdj. ilustr.)

Dzięki umowie z jedną z polskich spółek informatycznych Suwałki mają stać się pierwszym miastem w Polsce, które zaoferuje mieszkańcom powszechny dostęp do telemedycyny - informuje Puls Biznesu.

Stanie się to dzięki podpisanemu w poniedziałek (30 maja) kontraktowi, który finalizuje trwające od lutego 2016 r. rozmowy kilku instytucji dotyczące wprowadzenia rozwiązań telemedycznych.

Umowę podpisali: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Szpital Wojewódzki w Suwałkach, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Suwałkach, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ośrodek Medycyny Szkolnej i Promocji Zdrowia „Sanitas” w Suwałkach oraz Miasto Suwałki.

Zgodnie z założeniami dokumentu firma informatyczna Comarch ma udostępnić placówkom zdrowotnym urządzenia telemedyczne, przenośne aparaty diagnostyczne oraz aparaty do zdalnego monitoringu EKG pacjentów. Zostanie także uruchomiona specjalna platforma internetowa, a całość ma zostać zintegrowana z Podlaskim Systemem Informacyjnym e-Zdrowie.

Od listopada 2016 r. mieszkańcy Suwałk będą mieli dostęp na takich usług jak np. „Zdalna Opieka”, przeznaczona dla osób w podeszłym wieku, „Zdalna Położna” (badania KTG w domu) czy „Zdalna Pielęgniarka” (zdalne badania dla dzieci w wieku szkolnym).

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz tłumaczy w Pulsie Biznesu, że personel medyczny placówek objętych programem będzie miał dostęp do zgromadzonej w jednym miejscu elektronicznej dokumentacji oraz historii choroby pacjenta. Dodaje, że platforma będzie także gromadzić dane o zdrowiu mieszkańców.

Spółka Comarch w ciągu czterech lat zainwestowała w rozwój telemedycyny ok. 100 mln zł.

Więcej: www.pb.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.