Światowy Dzień Chorego: napisz list lub maila i przekaż dobrą energię

RYNEK OPIEKI

Autor: PAP/Rynek Seniora   10 lutego 2017 12:48


Światowy Dzień Chorego: napisz list lub maila i przekaż dobrą energię Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Chcesz wesprzeć chorujących i przekazać im dobrą energię? Włącz się do akcji „Wszystkiego dobrego dla chorego!” organizowanej przez Fundację "Dr Clown". Każdy może napisać list z wyrazami poparcia, a wolontariusze w sobotę (11 lutego), z Okazji Światowego Dnia Chorego, zaniosą go do chorych.

- Z okazji Światowego Dnia Chorego możemy przypomnieć o chorych innym, skłonić do refleksji, a dobre myśli na pewno dadzą pacjentom dużo siły do walki z chorobą - podkreśla Katarzyna Szczęsna, pełnomocnik Fundacji "Dr Clown" w Łodzi.

Co może znaleźć się w takim liście do chorego? Słowa wsparcia, otuchy i nie tylko.

- W ubiegłym roku nie brakowało przemyślanych słów dających poczucie prawdziwej bliskości z chorym, rysunków, a nawet numerów telefonów, na wypadek gdyby chory miał ochotę z kimś porozmawiać - wspomina Marta Szewerda, pełnomocnik regionalny Fundacji w Opolu.

Życzenia można przekazać wirtualnie, za pośrednictwem Facebooka - tak przekazane listy zostaną przepisane przez wolontariuszy Fundacji i również przekazane chorym.

Akcja "Wszystkiego dobrego dla chorego!" odbędzie się m.in. w Łodzi, Opolu, Prudniku, Starogardzie Gdańskim, Tczewie, Gdyni, Warszawie, Kielcach, Toruniu, Kutnie i Rzeszowie oraz w internecie. Jak informują przedstawiciele Fundacji, w przekazywanie dobrej energii chorym zaangażowali się uczniowie wielu szkół i pracownicy firm. Oni także będą pisać i rysować kartki, które zostaną przekazane chorym.

Projekt jest elementem programu "Terapii śmiechem i zabawą" (geloterapii), realizowanego przez Fundację "Dr Clown" od 1999 r. w polskich szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych.

"Doktorzy clowni", w kolorowych strojach i z czerwonymi noskami, niosą uśmiech i bawiąc, likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją osób zmagających się z chorobą i trudnościami życiowymi. W 2016 r. wolontariusze Fundacji "Dr Clown" odwiedzili ok. 52 tys. podopiecznych w 170 szpitalach i innych placówkach w całej Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR