Szpital Bonifratrów w Łodzi otworzył trzy nowe poradnie. Wszystkie z myślą o seniorach

RYNEK OPIEKI

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Seniora   07 października 2015 10:25


Szpital Bonifratrów w Łodzi otworzył trzy nowe poradnie. Wszystkie z myślą o seniorach Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Trzy nowe poradnie przeznaczone dla seniorów otwarto w Szpitalu Zakonu Bonifratrów Św. Jana Bożego w Łodzi. Niestety, w najbliższym czasie nie mają one szans na kontrakt, bo łódzki NFZ nie planuje w tym roku dodatkowych konkursów ofert w tym zakresie.

Nowo otwarte poradnie to: poradnia psychogeriatryczna i psychopaliatywną, które działają przy poradni psychologiczną, a także zupełnie poradnia - geriatryczna. Świadczenia we wszystkich tych jednostkach  są dla pacjentów pełnopłatne.  

Nowością w szpitalu są również stacjonarne całodobowe usługi medyczne (również pełnopłatne). Na razie przygotowano je dla dwunastu pacjentów, którzy mają zapewnione zakwaterowanie w pokoju jedno lub dwuosobowym, wyżywienie i opiekę pielęgniarsko-lekarską. Biorą udział również w zabiegach rehabilitacyjnych i specjalistycznych konsultacjach.

Czytaj również: Łódzki Szpital Bonifratrów rozszerza ofertę dla seniorów

Jak mówi Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego NFZ, Fundusz nie planuje w tym roku konkursu, ponieważ jak dotąd w poradni geriatrycznej ma niewykonania.

Leder dodaje, że Fundusz rozstrzygnął właśnie konkursy na leczenie geriatryczne w powiecie skierniewickim i łowickim, w których dotąd nie było takich poradni.

Ogółem na leczenie geriatryczne w poradniach i szpitalach łódzki fundusz przeznaczył na ten rok prawie 1,8 mln zł. Fundusz planuje rozszerzenie świadczeń w zakresie psychogeriatrii w warunkach szpitalnych.  

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR