"Telefon dla przyjaciela” - akcja, dzięki której hospicjum otrzyma karetkę

RYNEK OPIEKI

Autor: Caritas Kielce, MK/Rynek Seniora   29 września 2015 10:33


"Telefon dla przyjaciela” - akcja, dzięki której hospicjum otrzyma karetkę Akcję "Telefon dla przyjaciela" organizuje Caritas Diecezji Kieleckiej. Fot. Archiwum

"Telefon dla przyjaciela” - pod takim hasłem Caritas Diecezji Kieleckiej we współpracy z kuratorium oświaty w Kielcach organizuje zbiórkę zużytych telefonów komórkowych. Dochód z niej zostanie przeznaczony na zakup karetki na potrzeby Hospicjum Caritas w Kielcach.

Telefony komórkowe zwierają ołów, kadm, rtęć i inne substancje, które mogą zatruć glebę i wodę. Z tego względu po zakończeniu ich użytkowania powinny być przekazywane do recyklingu. Ze zużytych telefonów można odzyskać około 45 proc. plastików czy 20 proc. miedzi, które to surowce mogą być wykorzystane do produkcji elektroniki.

- Oddając stary telefon w ramach zbiórki możemy zadbać o środowisko, a jednocześnie wesprzeć szlachetny cel. Będzie to przekazanie telefonu „przyjacielowi” - osobie chorej, znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej - uzasadnia kielecki Caritas.

Akcja "Telefon dla przyjaciela” prowadzona będzie w parafiach diecezji kieleckiej oraz szkołach województwa świętokrzyskiego do połowy października br. Zużyte telefony komórkowe można też przynosić do Biura Caritas w Kielcach Plac Najświętszej Maryi Panny 1.

Zbiórka zużytych telefonów wpisuje się w kampanię  Pola Nadziei 2015/16, której celem jest zbieranie środków na potrzeby hospicjum oraz budzenie wrażliwości społecznej na potrzeby osób chorych terminalnie. Patronat nad zbiórką objęli biskup kielecki Jan Piotrowski i świętokrzyski kurator oświaty Małgorzata Muzoł. Partnerem akcji jest Fundacja Odzyskaj Środowisko w Kielcach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.