Tomaszów Maz.: 5 mln zł wesprze seniorów. Zostanie wyremontowany dom dziennego pobytu

RYNEK OPIEKI

Autor: PAP/Rynek Seniora   04 kwietnia 2018 14:41


Tomaszów Maz.: 5 mln zł wesprze seniorów. Zostanie wyremontowany dom dziennego pobytu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Z 5 mln zł aż 4,1 mln dofinansowania otrzyma Tomaszowskie Centrum Usług Społecznych. W ramach projektu zostanie wyremontowany i wyposażony m.in. Dom Dziennego Pobytu w Tomaszowie Mazowieckim.

Poinformowała o tym 30 marca br. PAP rzeczniczka tomaszowskiego magistratu Joanna Budny. Dodała, że dofinansowanie pochodzi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi, a wartość całego projektu wynosi prawie 5 mln zł.

Jak wyjaśniła, w ramach przedsięwzięcia zostanie wyremontowany i wyposażony Dom Dziennego Pobytu w Tomaszowie Mazowieckim, w którym seniorzy będą mieli zagwarantowaną opiekę terapeutyczną i medyczną, wyżywienie i wiele zajęć, w tym: rehabilitacyjne, plastyczne, muzyczne, ruchowe.

Z pozyskanych pieniędzy sfinansowane zostanie zatrudnienie opiekunek i asystentów dla kilkunastu seniorów z miasta i gminy, potrzebujących pomocy. W Tomaszowie Maz. powstanie Klub Seniora, który zaoferuje warsztaty muzyczne, teatralne, florystyczne, kulinarne, rękodzieła, zajęcia ruchowe, spotkania na temat bezpieczeństwa i zdrowia oraz wyjazdy do teatru, kina i na basen.

Projekt przewiduje też wsparcie dla osób sprawujących opiekę nad chorymi i niepełnosprawnymi. Będą mogły skorzystać z warsztatów poszerzających ich wiedzę i wspierających je. W świetlicach wiejskich będą organizowane zajęcia z zakresu rękodzieła, florystyki, muzyczne i ruchowe. Uczestnikom w razie potrzeby zostanie zapewniony transport na zajęcia. W Starostwie Powiatowym będą natomiast świadczone bezpłatnie porady prawne i psychologiczne.

Mają być utworzone i wyposażone wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego, w tym łóżek, rowerków, foteli geriatrycznych, torów do chodzenia, drabinek do łóżka, sprzętu dla osób niedowidzących, a także drobnego sprzętu pierwszej potrzeby dla osób niesamodzielnych - balkoników, kul, materaców przeciwodleżynowych, krzeseł prysznicowych.

W projekcie przewidziano też zakup "przycisków SOS", zapewniających bezpieczeństwo osobom, które nie opuszczają mieszkań, a nagle mogą potrzebować pomocy.

Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcina Witko mówi, że seniorzy to grupa społeczna, którą miasto "otacza wyjątkową troską". Jest przekonany, że informacja o dofinasowaniu ich ucieszy.

- Wiem to, ponieważ wielokrotnie podczas spotkań z seniorami wsłuchiwałem się w ich potrzeby, takie jak potrzeba rehabilitacji, lepszej opieki medycznej, senioralnego wsparcia chociażby w zakresie dowozu na zajęcia oraz utworzenia dla nich godnego miejsca spotkań - powiedział.

Partnerami projektu Tomaszowskie Centrum Usług Społecznych są: miasto, gmina, powiat i trzy organizacje: Fundacja NU-MED, Krajowe Stowarzyszenie Seniorów "Pasja" i Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR