Umierającą, pozbawioną opieki staruszkę zostawili samą w domu. Zawiódł system czy ludzie?

RYNEK OPIEKI

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Seniora   06 października 2015 12:30


Umierającą, pozbawioną opieki staruszkę zostawili samą w domu. Zawiódł system czy ludzie? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na podłodze przy stole leżała starsza, schorowana kobieta. (…) Na stole leżały silne leki. Obok stał aparat do dozowania tlenu, z którego kobieta musiała korzystać, aby w miarę normalnie oddychać. Wycieńczona kobieta miała też założony cewnik - taką sytuację w jednym z łódzkich mieszkań zastali strażnicy… Animal Patrolu.

Okazało się, że kobieta cierpi na zaawansowaną chorobę nowotworową. Sanitariusze, którzy przywieźli ją do domu po wypisaniu ze szpitala o miejsce w hospicjum kazali się zatroszczyć… sąsiadce. To ona była przy schorowanej kobiecie, kiedy do mieszkania weszli strażnicy. Sąsiadka nie była jednak w stanie pomóc chorej.

Co wydarzyło się wcześniej? Jak pisze "Dziennik Łódzki" 30 września chorą wypisano z Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi (oddział w Tuszynie) razem ze skierowaniem na oddział medycyny paliatywnej. Wcześniej (21 września) szpital w Tuszynie kontaktował się z Szpitalem Zakonu Bonifratrów Św. Jana Bożego w Łodzi ws. miejsca na oddziale paliatywnym. Miejsca brakowało, więc kobieta została wpisana na listę oczekujących.

Niestety, w dniu wypisu wolnego miejsca na oddziale nadal nie było. Sanitariusze zawieźli ją więc do mieszkania i zostawili samą.

W tej chwili, po interwencji m.in. straży miejskiej kobieta przebywa w hospicjum przy szpitalu bonifratrów. Waldemar Kowalczyk, z-ca dyrektora ds. lecznictwa Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji na łamach zapowiada, ze szpital będzie wyjaśniał tę sprawę.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR