W Łodzi jest 20 dziennych domów pobytu. Potrzeby są znacznie większe

RYNEK OPIEKI

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Seniora   29 lipca 2016 13:10


W Łodzi jest 20 dziennych domów pobytu. Potrzeby są znacznie większe Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Łodzi funkcjonuje 20 dziennych domów pobytu (DDP), w których jest 930 miejsc dla seniorów. Zapotrzebowanie jednak jest o wiele większe -  osób powyżej 60. r.ż. jest już w mieście ponad 200 tysięcy.

W Łodzi mieszka ponad 200 tys. osób, które przekroczyły 60 lat. Ich liczba będzie stale rosnąć - informuje Dziennik Łódzki.

W roku 2015 z zajęć w miejskich DDP skorzystało 1114 seniorów i dodatkowo 108 osób w placówkach organizacji pozarządowej. Zapotrzebowanie jest o wiele większe. Miasto prowadzi 18 placówek, a dwie kolejne - organizacja pozarządowa.

Zobacz: WYKAZ DOMÓW DZIENNEGO POBYTU W ŁODZI

Wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela tłumaczy na łamach DŁ, że miasto szuka różnych możliwości finansowania DDP, także z funduszy zewnętrznych. Twierdzi, że zdobycie pieniędzy z zewnątrz jest prawdopodobne, ponieważ w grudniu 2015 r., dzięki pieniądzom pozyskanym z konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (obecnie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej), przekształcono DDP przy ul. Senatorskiej w DDP „Senior-WIGOR”.

Gdy otwierano wyremontowaną placówkę przy Senatorskiej, to urzędnicy magistratu zapowiedzieli, że w ramach rządowego programu w latach 2017-2018 otworzą przynajmniej dwa DDP. 

Z łódzkich domów dziennego pobytu korzystają osoby o obniżonej sprawności psychofizycznej, które z uwagi na zaawansowany wiek, stan zdrowia lub skomplikowaną sytuację rodzinną wymagają wsparcia w organizacji życia codziennego.

W roku 2015 wydatki miasta związane z prowadzeniem dziennych domów pomocy stanowiły blisko 6,9 mln zł. Łącznie na pomoc starszym i niepełnosprawnym wydano 108,8 mln zł, na pomoc bezdomnym 2,3 mln zł, a na utrzymanie MOPS 37,3 mln zł.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR