W Łomży chcą utworzyć ZOL i ZPO. Budynek już jest, ale...

RYNEK OPIEKI

Autor: wspolczesna.pl/Rynek Seniora   29 września 2015 13:31


W Łomży chcą utworzyć ZOL i ZPO. Budynek już jest, ale... Fot. Fotolia

Wiadomo już, jakich inwestycji można się spodziewać się w Łomży w przyszłym roku. Najprawdopodobniej będą to m.in. nowy zakład opiekuńczo-leczniczy oraz zakład opiekuńczo-pielęgnacyjny.

Przedstawiony przez władze dokument o polityce społeczno-gospodarczej na 2016 r. wskazuje wiele konkretnych działań, na które w większości miasto będzie starało się pozyskać środki zewnętrzne.

W zakresie ochrony zdrowia jest jeszcze jedna długo wyczekiwana inwestycja, czyli adaptacja budynku po szpitalu zakaźnym na zakład opiekuńczo leczniczy i opiekuńczo - pielęgnacyjny, ale dopiero w przypadku przekazania go miastu przez Urząd Marszałkowski. A z tym jest problem (mimo pierwotnych zapewnień zarządu województwa, że takie przekazanie nastąpi).

Miasto planuje także utworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób niepełnosprawnych i Dziennego Domu Pomocy dla osób opuszczających Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy.

Już w kwietniu br. informowaliśmy na portlau rynekseniora.pl, że od połowy marca w budynku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1 nie ma już Przychodni Chorób Płuc i Gruźlicy. Plany władz Łomży zakładają utworzenie tu zakładu opiekuńczo-leczniczego i zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego dla seniorów.

Wyprowadzenie się oddziału płucnego z d. szpitala zakaźnego było warunkiem przekazania miastu przez Urząd Marszałkowski budynku przy ul. Skłodowskiej-Curie 1. Oddział został przeniesiony do Szpitala Wojewódzkiego im. S. Wyszyńskiego.

Teraz "piłeczka" jest po stronie marszałka.

Samorządowe zakłady dla seniorów są bardzo w Łomży potrzebne. Zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy ma funkcjonować na zasadzie odpłatności. Zakład opiekuńczo-leczniczy będzie zapewne działać w ramach NFZ.

Więcej: www.wspolczesna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.