W Policach ruszyły bezpłatne zajęcia dla opiekunów

RYNEK OPIEKI

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   05 lutego 2016 15:14


W Policach ruszyły bezpłatne zajęcia dla opiekunów "Klub Opiekuna osób starszych, niepełnosprawnych i przewlekle chorych" będzie działał w Policach do końca 2016 r. Fot. Fotolia

Stowarzyszenie na Rzecz Harmonii Społecznej poinformowało o rozpoczynającym się w Policach (Zachodniopomorskie) projekcie pt. "Klub Opiekuna osób starszych, niepełnosprawnych i przewlekle chorych". Zajęcia są bezpłatne, a w ich trakcie organizator oferuje uczestnikom zastępstwo w opiece nad podopiecznym.

Klub Opiekuna to cykliczne spotkania grupy wsparcia o charakterze edukacyjno-terapeutycznym, których celem jest udzielenie profesjonalnej pomocy doradczej, terapeutycznej i edukacyjnej opiekunom osób starszych, niepełnosprawnych i przewlekle chorych.

Jak poinformowała portal rynekseniora.pl Ilona Kulik, prezes stowarzyszenia, zajęcia ruszyły 3 lutego 2016 r. i potrwają do 20 grudnia. Dzięki dofinansowaniu będą nieodpłatne.

- Otrzymaliśmy dotację z gminy Police, która wyniosła ok. 14 tys. zł - poinformowała prezes stowarzyszenia.

Prezes Ilona Kulik wyjaśniła również, dlaczego oferta skierowana jest do opiekunów.

- Opiekunowie osób starszych, niepełnosprawnych czy chorych są w zasadzie pozostawieni sami sobie. Chcemy zadbać o ich potrzeby psychiczne i fizyczne, gdyż są one ważne w skutecznym sprawowaniu opieki - argumentowała prezes. 

W ramach zajęć organizowane będą m.in. spotkania z psychologiem, zajęcia rehabilitacyjne i kurs pierwszej pomocy. Dodatkowo uczestnicy spotkań będą mogli dobrowolnie - z częściową odpłatnością - skorzystać z indywidualnych porad i usług rehabilitanta.

- Rehabilitant dla każdego indywidualnie ustali zakres wsparcia. Skorzystanie z usług będzie częściowo odpłatne, lecz nie obligatoryjne - wyjaśniła Ilona Kulik.

W przypadku konieczności zaopiekowania się podopiecznym w zastępstwie opiekuna, który będzie uczestniczył w zajęciach, stowarzyszenie również będzie w stanie pomóc.  

- Jeśli będzie taka potrzeba, nasz pracownik lub wolontariusz będzie mógł zostać wysłany do domu podopiecznego i chwilowo zaopiekować się daną osobą - poinformowała prezes. 

Zajęcia odbywają się w każdą środę w godzinach 16-18 w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Bankowej 11fgh/5 w Policach. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr. telefonu 739 064 535.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.