W szpitalu w Kup powstanie dzienny dom opieki medycznej

RYNEK OPIEKI

Autor: nto.pl/Rynek Seniora   28 stycznia 2016 11:48


W szpitalu w Kup powstanie dzienny dom opieki medycznej Najważniejszym zadaniem dziennego domu opieki medycznej nad osobami niesamodzielnymi będzie rehabilitacja lecznicza w celu przywrócenia pacjentowi sprawności. Fot. Piotr Waniorek, PTWP

Stobrawskie Centrum Medyczne w Kup (Opolskie) uruchomi dzienny dom opieki medycznej dla osób starszych. Takich domów ma być w Polsce około 40.

Jak mówi Mirosław Wójciak, prezes zarządu SCM, jest możliwość otrzymania z ministerstwa miliona złotych na działalność domu i wszystko wskazuje na to, że finansowanie zostanie przyznane.

Zapewnia, że gdyby się jednak tak nie stało, to i tak dzienny dom opieki medycznej zostanie uruchomiony. - Stanie się to najpóźniej w sierpniu - mówi.

Projekt dedykowany jest osobom powyżej 65. roku życia, które zakończyły leczenie szpitalne, ale wymagają dalszej opieki lub leczenia ambulatoryjnego oraz ze względu na stan zdrowia potrzebują ciągłej pomocy w codziennym życiu. Skierowanie będą wystawiać lekarze POZ lub ze szpitala.

Pacjenci będą przebywać w centrum codziennie od 4 d 8 godzin. Czas ten poświęcony będzie na rehabilitację, zajęcia z terapeutami, zajęcia edukacyjne z zakresu dietetyki i radzenia sobie ze stresem związanym z chorobami - w tych ostatnich będą też brać udział krewni czy opiekunowie chorych. Grupy pacjentów mają być nieliczne, 12-14-osobowe.

W przypadku finansowania z ministerstwa opieka będzie nieodpłatna, a transport od ośrodka też będzie zagwarantowany. Gdyby ministerialnego finansowania nie było, SCM liczy na współpracę z gminami.

Więcej: www.nto.pl

Czytaj więcej: Ministerstwo Zdrowia uruchamia dzienne domy opieki medycznej

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR