Warszawa: 2 października ruszy dom dziennego wsparcia dla powstańców warszawskich

RYNEK OPIEKI

Autor: PAP/Rynek Seniora   02 lipca 2018 14:46


Warszawa: 2 października ruszy dom dziennego wsparcia dla powstańców warszawskich Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Konsultacje z lekarzami różnych specjalizacji, spotkania międzypokoleniowe, warsztaty integracyjne i inne aktywności dostępne będą w domu dziennego wsparcia dla powstańców warszawskich - poinformował w poniedziałek (2 lipca) urząd miasta Warszawa. Placówka rozpocznie działalność 2 października.

Dom dziennego wsparcia, który oddany do użytku ma zostać w 74. rocznicę zakończenia powstania warszawskiego, czyli 2 października; powstanie w miejskim lokalu przy ul. Nowolipie 22. Umowę na zagospodarowanie budynku miasto Warszawa podpisało ze Stowarzyszeniem Monopol Warszawski.

Placówka otwarta będzie przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 10 do 18. Dostępne w niej usługi i świadczenie będą wykonywane bezpłatnie. Dysponować ma m.in. przestrzenią do wspólnego spędzania czasu, miejscami do uczestniczeniu w zajęciach i warsztatach integracyjnych, wspólnych grach i zabawach, a także zajęciach ruchowych z fizjoterapeutą i innych terapiach zajęciowych.

Dom dziennego pobytu będzie również szansą do odpoczynku w strefie relaksu oraz w pomieszczeniach, gdzie skorzystać będzie można m.in. z masażu czy drobnych usług pielęgnacyjnych, a także poczytać książki czy prasę. Dla osób niedowidzących lub słabowidzących zaplanowano zakup kilku zestawów do odtwarzania audiobooków. Jeśli chodzi o wyżywienie, to zostanie ono zapewnione zgodnie z indywidualnymi zaleceniami dietetyków. Ponadto powstańcy skorzystać będą mogli z indywidualnych terapii i sesji z psychologiem. Dostępni dla nich będą również lekarze innych specjalizacji.

Dowóz do ośrodka i odwóz z placówki będzie darmowy.

- Na potrzeby tego ośrodka oddajemy miejski lokal i finansujemy jego działalności. Dzięki temu szybko uruchomimy dom dzienny dla powstańców, którzy - mam nadzieję - będą zadowoleni z tej formy wsparcia - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, cytowana w komunikacie urzędu miasta.

Z kolei Janusz Owsiany ze Stowarzyszenia Monopol Warszawski - z którym miasto podpisało umowę - zaplanowało kompleksowy program zagospodarowania tego miejsca. Owsiany zapowiedział, że "prace remontowe powinny ruszyć w tym miesiącu". Podkreślił również, że zostaną one podzielone między miasto oraz stowarzyszenie, które "zaplanowało kompleksowy program zagospodarowania tego miejsca". Z kolei miasto zajmie się m.in. przystosowaniem budynku m.in. do potrzeb osób poruszających się na wózkach.

Stowarzyszenie Monopol Warszawski i Towarzystwo Przyjaciół Warszawy zapowiedziały także organizację wydarzeń kulturalnych i artystycznych, a także m.in. spotkań okolicznościowych, międzypokoleniowych oraz wspólne obchodzenie świąt i rocznic.

Jak podkreślono w komunikacie, koszty dwuletniej (2018-2019) działalności placówki zostaną pokryte z budżetu m.st. Warszawy i wyniosą 1,637 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR