Warszawa: bezpłatne warsztaty i wykłady dla opiekunów osób starszych

RYNEK OPIEKI

Autor: Stowarzyszenie Syntonia, MK/Rynek Seniora   04 września 2015 13:03


Warszawa: bezpłatne warsztaty i wykłady dla opiekunów osób starszych Wykłady i warsztaty Stowarzyszenia "Syntonia" w sposób szczególny adresowane są do opiekunów osób starszych. Fot. Fotolia

Stowarzyszenie Syntonia zaprasza rodzinnych opiekunów osób starszych oraz wszystkich zainteresowanych na bezpłatne wykłady i warsztaty poświęcone m.in. chorobom wieku podeszłego, zasadom zdrowego żywienia, stosowania leków, sposobom radzenia sobie z opieką nad osobami cierpiącymi np. na demencję.

Wykłady poprowadzi dr Agnieszka Neumann-Podczaska, farmakoterapeuta , geriatra, adiunkt w Katedrze Geriatrii i Gerontologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Terminy i tematy wykładów: 
- wykład „Problemy zdrowotne po 60 r. ż.: choroby i ich leczenie”, 07.09.2015 r., godz. 15.30. Podczas wykładu poruszane będą następujące zagadnienia: najczęściej występujące schorzenia i przewlekłe dolegliwości osób starszych, sposoby zapobiegania chorobom i sposoby ich leczenia, czym zajmuje się geriatria - kiedy warto skorzystać z pomocy lekarza geriatry.

- wykład „Problemy zdrowotne po 60 r. ż.: pamięć i demencja”, 26.09.2015 r., godz. 15.30. Wykład poświęcony będzie: osłabieniu i zanikom pamięci, demencji, chorobie Alzheimera i Parkinsona, zmianom nastroju i depresji u osób starszych.  

- wykład „Problemy zdrowotne po 60 r. ż.: dieta osób starszych”, 23.10.2015 r., godz. 15.30. Wykład dotyczyć będzie zasad zdrowego odżywiania się osób starszych, łączenia leków i pokarmów itp.  

W trackie wykładów będzie możliwość zadawania pytań prowadzącemu. W przerwie przewidziany jest drobny poczęstunek dla uczestników.

Informacje i zapisy: tel. 792 765 779 oraz 792 765 603, zapisy@syntonia.org.pl

Miejsce spotkania: Warszawski Warsztat, ul. Plac Konstytucji 4 w Warszawie.

Oprócz wykładów Stowarzyszenie Syntonia prowadzi także warsztaty, które w sposób szczególny adresowane są do rodzinnych opiekunów osób starszych.

Ich uczestnicy dowiedzą się m.in:  jak rozumieć i jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami osób starszych, w tym zachowaniami będącymi wynikiem procesów otępiennych; jak rozmawiać z osobami starszymi, w tym z osobami cierpiącymi na zaburzenia pamięci i choroby neurodegeneracyjne; jak podtrzymać sprawność umysłową i samodzielność podopiecznych; jak radzić sobie z emocjami, które towarzyszą opiece, zwłaszcza opiece nad osobą bliską.

Zapisy i informacje: tel. 792 765 779 lub 792 765 603 lub zapisy@syntonia.org.pl

Zajęcia odbywać się będą w trzech grupach, pierwsza grupa rozpoczyna 9 września, druga - 14, trzecia - 28.

Cykl warsztatów dla każdej grupy obejmuje cztery pięciogodzinne spotkania.

Miejsce: ul. Zielna 39, Warszawa (budynek PAST-y, przy stacji metra „Świętokrzyska”).

Wykłady i warsztaty odbywają się w ramach programu „Blisko Bliskich” współfinansowanego ze środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego, m.st Warszawy oraz ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.