Warszawa: dzień otwarty w Hospicjum Domowym im. Cicely SaundersRynek Seniora - 14 września 2017 11:30


Hospicjum Domowe im. Cicely Saunders w stołecznym Marysinie Wawerskim zaprasza 22 września na dzień otwarty.

Działająca od początku tego roku placówka znajduje się przy ul. Botanicznej 68a.

22 września w placówce będzie można uzyskać poradę psychologiczną, bezpłatną konsultację medyczną, pospacerować po hospicjum lub porozmawiać o wolontariacie hospicyjnym. Jednostka palnuje też wyprzedaż garażową, a wszystkie dochody z niej chce przeznaczyć na potrzeby podopiecznych.

Gościem specjalnym będzie AB - OVO teatr Improv.

Jak możemy przeczytać na stronie hospicjum, Cecily Saunders "była brytyjską pielęgniarką, później lekarką. Los wplótł w jej życie Polaków, którzy [...] wywarli znaczny wpływ na jej życiowe wybory, także zawodowe oraz sprawili, że nasz kraj również był jej bliski. Krótka znajomość z pierwszym z nich, Dawidem Taśmą, którego poznała, gdy ten umierał w szpitalu w Londynie na nowotwór, zaowocowała ideą organizacji domowej opieki hospicyjnej."

"Cicely jest powszechnie uważana za twórczynię nowoczesnej opieki paliatywnej, która w centrum stawia chorego człowieka wraz z jego potrzebami, traktując go jako podmiot aż do ostatnich jego chwil. Do czasu jej działań domowa opieka hospicyjna nie była na świecie znana. To ona pierwsza umożliwiła osobom nieuleczalnie chorym odchodzenie we własnym domu, a jednocześnie pozostawanie pod troskliwą, profesjonalną opieką specjalistów".