Warszawa: w 11 dzielnicach usługi opiekuńcze świadczy jedna firma. Jest wiele skarg

RYNEK OPIEKI

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Seniora   27 maja 2016 13:58


Warszawa: w 11 dzielnicach usługi opiekuńcze świadczy jedna firma. Jest wiele skarg Outsourcing usług opiekuńczych w Warszawie generuje wiele problemów. Fot. njaminjami/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

O nieprawidłowościach w obszarze usług opiekuńczych świadczonych w stolicy przez jedną z firm zewnętrznych informuje Gazeta Wyborcza. Na jakość opieki jest wiele skarg osób starszych, firma jest monopolistą w 11 dzielnicach, a do kolejnych przetargów startuje jako jedyna. Na dodatek jej była prezes została prawomocnie skazana za wręczanie łapówek urzędnikom.

O niskich standardach usług opiekuńczych w Warszawie Gazeta Wyborcza pisała na początku maja 2016 r.

Czytaj też: Warszawa: outsourcing usług opiekuńczych z wadami. Będą nowe standardy?

Teraz informuje, że spółka, której była prezes wręczała łapówki urzędnikom, zdominowała rynek usług opiekuńczych w stolicy, a na jakość opieki nad starszymi i niepełnosprawnymi warszawiakami są skargi.

Jak precyzuje GW, chodzi o Agencję Służby Społecznej. W 2011 r. kierowała nią Bożena K. W 2012 r. sąd skazał ją na dwa lata pozbawienia wolności z zawieszeniem na pięć lat oraz 40 tys. zł grzywny, m.in. za łapówki wręczane urzędnikom i finansowanie pobytów wypoczynkowych.

Agencja Służby Społecznej wciąż świadczy usługi opiekuńcze w 11 dzielnicach. Umowy podpisane z nią na czas od listopada 2015 do listopada 2017 r. opiewają łącznie na 13,3 mln zł. Spółką nie kieruje już Bożena K., ale inna osoba o tym samym nazwisku.

Podczas organizowania przetargów na usługi opiekuńcze firma zgłasza się jako jedyna i je wygrywa - podkreśla GW. Burmistrz Żoliborza Krzysztof Bugla przypomina, że kiedyś to OPS-y zatrudniały opiekunki na umowy o pracę i zapowiada wystąpienie do ratusza z wnioskiem o powrót do starego systemu. 

Tomasz Pactwa, dyrektor biura pomocy i projektów społecznych w warszawskim ratuszu nie planuje jednak rezygnacji z outsourcingu. Chce jednak wprowadzenia m.in. powszechnej teleopieki i ujednolicenia standardów.

Więcej: www.wyborcza.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.