Warszawa: zrealizują projekt e-opiekun dla starszych osób

RYNEK OPIEKI

Autor: PAP, onet.pl/Rynek Seniora   19 listopada 2014 08:51


Warszawa: zrealizują projekt e-opiekun dla starszych osób

Virtualna Warszawa (projekt dotyczący mikronawigacji m.in. dla osób niedowidzących czy turystów) czy projekt e-opiekun dla starszych osób w ramach pomocy społecznej znajdą się wśród przedsięwzięć, które stolica chce realizować wspólnie z przylegającymi do niej gminami z pieniędzy unijnych na lata 2014-2020.

Należą do nich także: budowa ścieżek rowerowych, parkingów, projekty informatyczne dla szkół i przedszkoli oraz doradztwo zawodowe dla gimnazjalistów

Wspólne projekty stolicy z gminami metropolii będą prowadzone w ramach tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT). Na takie przedsięwzięcia w nowej perspektywie unijnej w ramach ZIT woj. mazowieckie otrzyma 164,8 mln euro. 

Budżet ten ma zachęcić miasta i gminy do wspólnego rozwiązywania problemów oraz wzmacniania szans rozwojowych na ich terenie. Chodzi o inwestycje m.in. w miejski transport publiczny, drogowy, edukację, zdrowie czy pomoc osobom najbardziej potrzebującym i poszukującym pracy.

Najważniejsze inwestycje dla woj. mazowieckiego w ramach ZIT to m.in. projekty z sektora transportu niskoemisyjnego. - Chodzi m.in. o budowę ścieżek rowerowych, parkingów "parkuj i jedź" (odstawiamy samochód na parking i przesiadamy się do transportu publicznego) - podkreślił dyrektor Biura Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego z Urzędu m.st. Warszawy Maciej Fijałkowski.

- Pieniądze unijne, przeznaczone dla metropolii warszawskiej, trafią też na elektroniczne usługi. Planujemy kilka dużych przedsięwzięć informatycznych, takich jak Virtualna Warszawa (projekt dotyczący mikronawigacji m.in. dla osób niedowidzących czy turystów), projekt e-opiekun dla starszych osób w ramach pomocy społecznej. Środki pójdą ponadto na projekt dotyczący wspólnego systemu informatycznego rekrutacji do szkół i przedszkoli czy na wspólny system bazy wiedzy dla metropolii warszawskiej - wyjaśnił Fijałkowski.

Kolejne inwestycje mają sprzyjać rozwojowi gospodarczemu metropolii. 

Projekty wpisujące się w Zintegrowane Inwestycje Terytorialne będą preferowane w przypadku ubiegania się o pieniądze unijne z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.