Warszawskie hospicjum chce rozszerzyć działalność

RYNEK OPIEKI

Autor: passa.waw.pl/Rynek Seniora   21 kwietnia 2016 10:59


Warszawskie hospicjum chce rozszerzyć działalność Dziś opieką w stołecznym hospicjum objętych jest 38 chorych. Fot. archiwum

Na przestrzeni lat placówka Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie, powiększyła się, jednak kolejka oczekujących na przyjęcie do niej wydłuża się jeszcze szybciej. Hospicjum potrzebuje znaczącej rozbudowy i apeluje o wsparcie tego celu.

Dynamicznie powiększająca się populacja osób w wieku podeszłym sprawia, że do hospicjum przy ul. W. Pileckiego zgłasza się coraz więcej osób,  a w ośrodku brakuje miejsc.

Dlatego sensowna wydaje się rozbudowa działalności Fundacji, zwiększenie personelu i zakup specjalistycznego sprzętu technicznego.

Kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia i dotacje z Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy pokrywają około 55 proc. rzeczywistych kosztów leczenia i opieki. Brakującą część środków (ok. 45 proc.) Fundacja pozyskuje dzięki ofiarności wszystkich, którzy rozumieją potrzebę pomagania i ich rodzinom. Są to firmy, ale i indywidualni darczyńcy (m. in 1 proc. od podatku).

Hospicjum może też liczyć na wsparcie Dzielnicy Ursynów. To wszystko kropla w morzu potrzeb. Dlatego Fundacja szuka kolejnych darczyńców, którzy pomogli by przy rozbudowie placówki.

Dziś opieką objętych jest 38 chorych. Każdego roku fachową opieką paliatywną otoczonych jest 1000 chorych (hospicjum stacjonarne) i 2000 (hospicjum domowe). Dzisiaj chorymi opiekuje się wykwalifikowany zespół złożony z 10 lekarzy, 60 pielęgniarek, 5 psychologów, 3 rehabilitantek, 7 sanitariuszek, blisko 20 wolontariuszy i duszpasterza.

 Więcej: www.passa.waw.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.