Wielkopolskie: 12 mln zł na poznański ZOL w budżecie regionu na 2016 r.

RYNEK OPIEKI

Autor: PAP/Rynek Seniora   26 listopada 2015 16:30


Wielkopolskie: 12 mln zł na poznański ZOL w budżecie regionu na 2016 r. W projekcie budżetu Wielkopolski na 2016 r. ok. 12 mln zł przeznaczono na budowę i wyposażenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Poznaniu. Fot. Fotolia

85 mln zł deficytu zakłada planowany na 2016 rok budżet województwa wielkopolskiego. Projektem w poniedziałek (30 listopada) zajmą się radni wielkopolskiego sejmiku.

Planowane dochody mają wynieść 1 mld 047 mln zł, wydatki 1 mld 132 mln zł. Deficyt zostanie pokryty przychodami z emisji obligacji.

W projekcie budżetu ok. 12 mln zł przeznaczono na budowę i wyposażenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego z Oddziałem Leczenia Uzależnień przy Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu.

Wśród planowanych głównych wydatków samorządu w 2016 r. znalazły się koszty transportu i łączności - ponad 534 mln zł, administracja publiczna - 122,7 mln zł, kultura i ochrona dziedzictwa narodowego - 101,8 mln zł, ochrona zdrowia - 66,5 mln zł i oświata 47,7 mln zł.

Według projektu, ponad 190 mln zł pochłoną wydatki na przewozy kolejowe, w tym zakup nowego taboru i modernizacja obecnego.

- Jest to budżet, w którym po raz pierwszy od kilku lat planujemy znaczące wydatki inwestycyjne związane z uruchomieniem nowej perspektywy unijnej. W ostatnich latach zwracaliśmy szczególną uwagę na wskaźniki zadłużenia po to, by móc teraz wyjść z szerokim frontem inwestycyjnym - chodzi przede wszystkim o inwestycje drogowe i zakup taboru kolejowego - powiedział wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak.

10 mln zł ma trafić na rozwój w regionie ośrodków radioterapii. Po przeszło trzy miliony przeznaczono na przebudowę i wyposażenie Wojewódzkich Szpitali Zespolonych w Lesznie i w Kaliszu. Dwa miliony - na zakup nowego sprzętu dla Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.