Wielkopolskie: stracą nieruchomość - niepewna przyszłość DPS-u

RYNEK OPIEKI

Autor: koscian.net/Rynek Seniora   13 lipca 2016 15:51


Wielkopolskie: stracą nieruchomość - niepewna przyszłość DPS-u W ramach redukcji kosztów w jarogniewickim DPS-ie zmniejszone zostanie zatrudnienie o siedem osób. Fot. Fotolia

Do końca zmierza kilkunastoletnia sądowa i administracyjna batalia byłych właścicieli dóbr rycerskich Jarogniewice o zwrot zespołu pałacowo-parkowego, w którym mieści się Dom Pomocy Społecznej.

Powiat kościański, który od 1999 roku jest właścicielem pałacu, może jedynie odwlec w czasie przekazanie nieruchomości. Finał sprawy jest jednak przesądzony - majątek powróci do rodziny Żółtowskich.

Rodzina Żółtowskich wyraża chęć sprzedaży majątku powiatowi bądź oddanie go w dzierżawę. Jednak żadna z tych propozycji nie określa kosztów, jakie miałby ponieść samorząd.

W placówce wprowadzono działania oszczędnościowe. Z uwagi na umiejscowienie w zabytkowych budynkach ten DPS ma jedne z najwyższych w województwie kosztów utrzymania pensjonariuszy. Tylko w ubiegłym roku samorząd powiatu dopłacił do funkcjonowania jarogniewickiego DPS blisko 700 tys. zł.

W ramach redukcji kosztów zmniejszone zostanie zatrudnienie o siedem osób. Placówka do czasu wyjaśnienia sytuacji nie będzie inwestować w rozwój koncentrując się na utrzymaniu wymogów standaryzacyjnych, które nie są zagrożone.

Jaka przyszłość czeka DPS po zmianie właściciela pałacu jeszcze nie wiadomo. Na poszukiwanie rozwiązań powiat ma od dwóch do czterech lat, tyle bowiem potrzeba zapewne czasu na dokończenie postępowań sądowych i administracyjnych związanych ze zmianą właściciela majątku. 

Więcej: www.koscian.net

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.