Wrocław: plenerowa wystawa nt. codziennego życia w hospicjum

RYNEK OPIEKI

Autor: PAP/Rynek Seniora   10 października 2016 10:51


Wrocław: plenerowa wystawa nt. codziennego życia w hospicjum Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pokazując zdjęcia z codziennego życia w hospicjum burzymy stereotypy, że to jest miejsce do umierania - mówią organizatorzy plenerowej wystawy, która w sobotę (8 października) została otwarta w centrum Wrocławia. To element obchodów światowego dnia hospicjów i opieki paliatywnej.

Jak powiedziała jedna z organizatorek wystawy, wolontariuszka hospicjum dla dorosłych o. Bonifratrów we Wrocławiu Ewa Stawska-Bąk, celem wystawy jest dotarcie z jej przesłaniem do mieszkańców.

- Chcemy pokazać życie w hospicjum, burzyć te stereotypy, że to jest miejsce tylko do umierania. To prawda, że pacjenci są w trudnym okresie, ale chcemy pokazać, że w hospicjum jest też miejsce na radość, zrozumienie, a codzienność nie sprowadza się tylko do cierpienia - powiedziała Stawska-Bąk.

Do plenerowej wystawy otwartej w sobotnie popołudnie na placu pod katedrą Marii Magdaleny we Wrocławiu, wybrano 20 fotografii. Obrazują one codzienne życie we wrocławskim hospicjum ojców Bonifratrów i wrocławskim hospicjum dla dzieci. Autorem zdjęć jest fotoreporter Marek Grotowski. Wystawa potrwa kilka tygodni.

Stawska-Bąk poinformowała, że dwie fotografie podopiecznych hospicjum dla dorosłych znajdą się na wielkich banerach w centrum miasta. - Chcemy z tym pozytywnym przekazem dotrzeć do mieszkańców, dlatego wychodzimy do miasta. Liczymy, że zainteresujemy również władze, które zdecydują się nas wesprzeć, by rozwijać pomoc hospicyjną - dodała organizatorka.

Zaznaczyła, że placówka o. Bonifratrów to jedyne we Wrocławiu hospicjum dla dorosłych, które opiekuje się obecnie ponad czterdziestoma osobami.

Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci działa w formule opieki domowej i wspiera 280 dzieci, z których 30 jest objęte opieką całodobową.

Światowy dzień hospicjów i opieki paliatywnej obchodzony jest w drugą sobotę października.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR