Wrocław: umowa na świadczenie usług opiekuńczych za ponad 22 mln zł

RYNEK OPIEKI

Autor: DK/Rynek Seniora   13 kwietnia 2016 12:27


Wrocław: umowa na świadczenie usług opiekuńczych za ponad 22 mln zł Podstawowe usługi opiekuńcze obejmują m.in. pomoc w zaspokojeniu codziennych potrzeb życiowych. Fot. Fotolia

Od kwietnia br. Stowarzyszenie Opiekuńcze Nadzieja świadczy usługi  opiekuńcze w rejonie północno-wschodnim oraz południowym na terenie Wrocławia. Wartość podpisanej umowy to ponad 22,3 mln zł.

Stowarzyszenie zostało wybrane jako wykonawca usług w ramach konkursu ogłoszonego przez Urząd Miasta Wrocław na najbliższe 27 miesięcy.

Proces przyznawania usług opiekuńczych pozostaje w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. MOPS po przeprowadzonym postępowaniu przyznaje usługi opiekuńcze, ustala ich zakres, okres i miejsce świadczenia, a także odpłatność wydając indywidualną decyzję administracyjną. Podstawą do podjęcia decyzji jest wizyta pracownika socjalnego i przeprowadzenie wywiadu środowiskowego w miejscu zamieszkania osoby lub rodziny albo w miejscu ich pobytu.

Podstawowe usługi opiekuńcze obejmują pomoc w zaspokojeniu codziennych potrzeb życiowych (np. przygotowanie posiłku, zrobienie zakupów), opiekę higieniczną, zaleconą przez lekarza pielęgnację oraz w miarę możliwości również zapewnienie kontaktów z otoczeniem.

Specjalistyczne usługi opiekuńcze są dostosowane do szczególnych potrzeb wynikających z rodzaju schorzenia lub niepełnosprawności i świadczone przez osoby ze specjalistycznym przygotowaniem.

Stowarzyszenie Opiekuńcze Nadzieja współpracuje z Grupą HDO Medical (House Domowa Opieka sp. z o.o., Nadzieja Opieka Pielęgniarstwo Rehabilitacja sp. z o.o., Care Center SARA sp. z o.o.).

Stowarzyszenie wraz z Grupą HDO opiekuje się obecnie grupą około 2800 pacjentów na terenie całej Polski.  Najważniejsze biura Stowarzyszenia i Grupy znajdują się w Warszawie, Olsztynie, Lublinie, Tarnowie, Turku, Wałczu i Dobrym Mieście.  Do grupy tej dołącza obecnie Wrocław, gdzie Stowarzyszenie będzie opiekować się około 1100 osób.

Stowarzyszenie świadczy usługi kompleksowej opieki, pielęgniarstwa i rehabilitacji w warunkach domowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.