Zachodniopomorskie: 300 mkw. dla 20 seniorów

RYNEK OPIEKI

Autor: Głos Koszaliński/Rynek Seniora   28 grudnia 2015 10:39


Zachodniopomorskie: 300 mkw. dla 20 seniorów Na potrzeby 20 podopiecznych domu Senior-WIGOR w Wiekowie wyremontowano 300-metrowy parter dwukondygnacyjnego budynku. Fot. PTWP Grzegorz Giereszczak (zdjęcie ilustracyjne)

25 grudnia 2015 r. w Wiekowie w gm. Darłowo (Zachodniopomorskie) otwarto dzienny dom Senior-WIGOR. Wartość inwestycji to 450 tys. zł.

Dzienny dom opieki powstał w starym biurowcu po byłym Państwowym Ośrodku Maszynowym. Na potrzeby 20 podopiecznych wyremontowano 300-metrowy parter dwukondygnacyjnego budynku.

Oprócz głównego pomieszczenia, jest tutaj sala rehabilitacyjna ze sprzętem do zabiegów i ćwiczeń, sala komputerowa, pokój, w którym można odpocząć, świetnie wyposażona kuchnia, pokój pielęgniarki, szatnia, łazienki.

Koszt adaptacji obiektu przekroczył 450 tys. zł, z czego 200 tys. wyasygnowano ze środków gminy Darłowo. Pozostała kwota pochodziła z rządowego programu Senior-WIGOR. Ten sam program będzie również częściowo finansował utrzymanie obiektu.

Opiekę znajdzie tu 20 osób, które mogą liczyć na bezpłatny transport i ciepły posiłek. Miesięczna odpłatność za pobyt wyniesie 150 zł od osoby. Z oferty domu można korzystać co najmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku.

Podobna placówka w regionie działa m. in. w Koszalinie. Jest przeznaczona dla 30 mieszkańców powyżej 60 r.ż. o zmniejszonej sprawności fizycznej.

Do 2020 r. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy 370 mln zł na utworzenie dziennych domów seniora. WIGOR to skrót od słów: wiedza, integracja, godność, opieka, rehabilitacja.

Więcej: www.gk24.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.