Zachodniopomorskie: dotacja z programu Opieka 75+ na domy dziennego pobytu

RYNEK OPIEKI

Autor: PAP/Rynek Seniora   29 maja 2018 10:00


Zachodniopomorskie: dotacja z programu Opieka 75+ na domy dziennego pobytu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Blisko 12 mln zł trafi w tym roku do zachodniopomorskich samorządów i podmiotów niepublicznych w ramach programów rządowych Maluch plus i Opieka 75 plus, w tym 7,5 mln zł do beneficjentów z regionu koszalińskiego. W poniedziałek (28 maja) w Koszalinie i Szczecinie podpisano stosowne umowy.

Wiceminister SWiA Paweł Szefernaker poinformował w poniedziałek w Koszalinie podczas uroczystości podpisania umów z beneficjentami dofinansowania z programów Maluch plus i Opieka 75 plus, że większość z przyznanych środków dla województwa zachodniopomorskiego trafi do regionu koszalińskiego.

W programie Opieka 75 plus ponad 490 tys. zł na ok. 700 tys. zł przyznanych zostało na realizację wniosków z Pomorza Zachodniego.

Szefernaker podkreślił, że na tle innych województw, zachodniopomorskie w staraniach o pieniądze z obu programów, wypada bardzo dobrze. Dodał, że to też przykład na to, że rząd - bez względu na to kto rządzi w samorządach - przeznacza środki tam, gdzie są one potrzebne.

Dodał, że program Maluch Plus to wsparcie i inwestycja "w najmłodsze pokolenie" zaś program Opieka 75 Plus ma pomóc w opiece nad seniorami.

W ramach programu Opieka 75 Plus, który jest wsparciem przy tworzeniu m.in. dziennych domów opieki dla seniorów, dotację na łączną kwotę ponad 490 tys. zł przyznano w regionie koszalińskim miastom i gminom z powiatów: białogardzkiego, choszczeńskiego, drawskiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, sławieńskiego, szczecineckiego i świdwińskiego.

Program Maluch Plus wraz z programem Opieka 75 Plus zostanie wprowadzony w Świnoujściu, mieście i gminie Gryfino oraz w gminie Węgorzyno. Gmina wiejska Stargard podpisała natomiast umowę na program Opieka 75 Plus.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR