Zachodniopomorskie: kolejny "owoc" programu Senior-WIGOR. 16 miejsc dla seniorów

RYNEK OPIEKI

Autor: Głos Szczeciński/Rynek Seniora   21 czerwca 2016 14:36


Zachodniopomorskie: kolejny "owoc" programu Senior-WIGOR. 16 miejsc dla seniorów Dom Senior-Wigor przy ul. Korczaka w Policach w ramach opieki dziennej oferuje 16 miejsc. Fot. Sianowska Akademia Seniora (zdj. ilustracyjne)

W poniedziałek (20 czerwca) oficjalnie otwarto Dom Senior-WIGOR przy ul. Korczaka w Policach. Placówkę dla 16. seniorów poprowadzi szczecińskie stowarzyszenie „Złoty Wiek”. Wraz z wyposażeniem kosztowała ok. 400 tys. zł.

Dom został uruchomiony w ramach Wieloletniego Programu „Senior-WIGOR” na lata 2015-2020. 

W czasie uroczystości otwarcia Beata Chmielewska z zarządu powiatu polickiego podkreśliła, że otwarcie placówki to owoc starań wszystkich gmin powiatu - informuje Głos Szczeciński. 

Program adresowany jest do osób niepracujących w wieku 60+. Od poniedziałku do piątku, przez 8 godzin dziennie, seniorzy mogą korzystać z zajęć i mają zapewnione dwa posiłki. Została przygotowana dla nich oferta edukacyjna, kulturalna i oświatowa. W domu będą także świadczone usługi kinezyterapeutyczne i sportowo-rekreacyjne. 

W domu jest 16 miejsc, a obecnie przebywa w nim już 10 pensjonariuszy. Nabór chętnych nadal trwa.  Transport do placówki dla mieszkańców ościennych gmin ma zapewniać Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach. 

Korzystanie ze świadczeń placówki jest częściowo odpłatne. Opłata obejmuje pobyt wraz z wyżywieniem oraz usługi świadczone przez dom.

Dom prowadzi szczecińskie stowarzyszenie „Złoty Wiek”, które działa na rzecz osób niepełnosprawnych i w podeszłym wieku. W 2010 r. organizacja zyskała statut Organizacji Pożytku Publicznego. Obecnie skupia 47 członków - są to osoby bezpośrednio zaangażowane w działania na rzecz osób w podeszłym wieku.

Więcej: www.gs24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.