Załoga poznańskiego ZOL: nikt z nami nie rozmawiał o fuzji ze szpitalem

RYNEK OPIEKI

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Seniora   09 września 2015 11:02


Załoga poznańskiego ZOL: nikt z nami nie rozmawiał o fuzji ze szpitalem O przyszłość zakładu opiekuńczo-leczniczego przy Grobli opiekunowie podopiecznych zakładu pytają także marszałka województwa wielkopolskiego. Fot. archiwum

Pracownicy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy ul. Grobli w Poznaniu zapytali pisemnie radnych województwa wielkopolskiego, co jest powodem chęci połączenia ich placówki ze Szpitalem Wojewódzkim.

W piśmie z 17 sierpnia pracownicy zadają 16 pytań. Na żadne nie otrzymali odpowiedzi. Zdaniem załogi ZOL-u nikt z nimi nie rozmawiał na temat połączenia.

O przyszłość zakładu przy Grobli opiekunowie podopiecznych zakładu pytają także marszałka województwa wielkopolskiego. Oni również nie doczekali się odpowiedzi.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Ośrodka Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Kiekrzu. On również ma zostać połączony ze Szpitalem Wojewódzkim w Poznaniu.

O powody takiej decyzji zapytał marszałka Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy, który także nie otrzymał wyjaśnienia w tej sprawie.

- Zarówno jeśli chodzi o ośrodek w Kiekrzu, jak i ZOL w Poznaniu nie poparliśmy decyzji o połączeniu, jednak opinie związków zawodowych nie są w żaden sposób wiążące - mówi Halina Bobrowska, szefowa wielkopolskiego oddziału OZZL. - Poprosiliśmy o wyjaśnienia, jak dalej mają funkcjonować oba te zakłady.

Odpowiedzialny za służbę zdrowia członek zarządu województwa wielkopolskiego Leszek Wojtasiak zapewnia, że każdy, kto czeka na odpowiedź, otrzyma ją. 

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.