Założyciel MEDI-system wychodzi ze spółki. Zainwestuje 70 mln zł w apartamenty dla seniorów
Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   14 czerwca 2016 10:16

Marcin Zawadzki, założyciel, wieloletni prezes i twórca sukcesu MEDI-system, po 15 latach od założenia firmy sprzedał wszystkie posiadane udziały w spółce, by móc rozwijać pierwszą w Polsce sieć apartamentów senioralnych - Senior Apartments. W ciągu kilku najbliższych lat firma planuje stać się liderem rynku apartamentów i mieszkań senioralnych, inwestując w ich budowę 70 mln zł.

Najnowsze przedsięwzięcie Marcina Zawadzkiego, spółka Senior Apartments, rozwija koncept apartamentów senioralnych. Apartamenty senioralne to dedykowane seniorom mieszkania na wynajem z opieką medyczną i innymi usługami w ramach oferty.

Czytaj też: Powstają pierwsze w Polsce apartamenty dla starszych w formule "assisted living" - zobacz wizualizacje

- Minione 15 lat było dla mnie intensywnym czasem poznawania potrzeb rynku usług dla seniorów w Polsce. Moja decyzja o całkowitym wyjściu z inwestycji w MEDI-system jest ściśle związana z moim kolejnym projektem na rynku usług pobytowych dla seniorów, chęcią poświęcenia czasu na rozwój Senior Apartments i wiarą w sukces tej firmy - tłumaczy Marcin Zawadzki, założyciel MEDI-system, a obecnie przewodniczący rady nadzorczej spółki Senior Apartments.

Dodaje, że obecnie Senior Apartments to pilotażowe osiedle domów, a zgodnie z planem powstanie cała ich sieć.

- Apartamenty senioralne to zupełnie inna usługa niż tradycyjne domy opieki długoterminowej. Jest to należąca do segmentu premium, komfortowa oferta dla osób, dla których ważne jest poczucie niezależności i które nie akceptują instytucjonalnych rozwiązań - opisuje.

Prywatne usługi dla seniorów warte 5,5 mld zł
Polacy są najszybciej starzejącym się społeczeństwem w Unii Europejskiej. Obecnie rynek prywatnych usług dla seniorów w naszym kraju ma wartość ok. 5,5 mld zł i w ciągu kilku najbliższych lat będzie bardzo szybko rósł. Jednocześnie w Polsce żyje 1,5 mln osób niesamodzielnych, wymagających stałej lub okresowej opieki medycznej. 

Czytaj też: Powinniśmy przesuwać środki z łóżek szpitalnych na opiekę długoterminową

Do ich dyspozycji jest dzisiaj mniej niż 0,5 mln miejsc pobytowych. Dlatego rozwija się rynek budownictwa senioralnego, a apartamenty senioralne to nowa, szeroka formuła usług pobytowo-opiekuńczo-medycznych. Szeroki rynek usług dla seniorów może być więc bardzo atrakcyjny dla inwestorów.

70 mln na wdrożenie idei assisted living
Wdrażana przez Senior Apartments usługa - assisted living - jest adresowana do osób w wieku powyżej 65 lat, które wymagają okresowej lub stałej pomocy osób trzecich i/lub opieki medycznej, jednak mimo to chcą zachować pełne poczucie niezależności i samodzielności oraz wykluczają możliwość skorzystania z placówek o charakterze instytucjonalnym.

Jak opisuje inwestor, polega ona na połączeniu zalet samodzielnego mieszkania z bezpieczeństwem oraz wygodą stałej opieki personelu medycznego, pomocniczego i technicznego. Oprócz całodobowej opieki medycznej w ofercie są usługi pomocnicze (m.in. opiekunki, animatorzy czasu wolnego i personel administracyjny) oraz inteligentne systemy i rozwiązania telemedyczne.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR