ZOL w Dąbrowie Tarnowskiej po remoncie ma więcej łóżek

RYNEK OPIEKI

Autor: Rynek Zdrowia/Rynek Seniora   24 września 2015 14:29


www.rynekzdrowia.pl
ZOL w Dąbrowie Tarnowskiej po remoncie ma więcej łóżek    Po remocie ZOL w Dąbrowie Tarnowskiej może przyjąć 40 pacjentów. Fot. Fotolia

Ponad 400 tys. kosztowały prace modernizacyjne w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Dąbrowie Tarnowskiej (Małopolskie). Za te pieniądze między innymi zwiększono liczbę łóżek.

Zakład mieści się na parterze szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. W maju tego roku jego prowadzenie z rąk Zespołu Opieki Zdrowotnej przejęło Centrum Zdrowia Tuchów. Wtedy też rozpoczął się remont jednostki.

W modernizację zainwestowano 400 tys. zł. Wyremontowane zostały sale pacjentów i pomieszczenia terapii zajęciowej, pojawiły się nowe węzły sanitarne.

- Przebudowa pomieszczeń spowodowała, że liczba miejsc dla podopiecznych ZOL-u wzrosła o dwanaście – informuje Marcin Tabiś, dyrektor operacyjny.  

W Zakładzie może przebywać czterdziestu dziewięciu pensjonariuszy. To zazwyczaj osoby, które były już leczone szpitalnie i nie wymagają dalszej hospitalizacji. Podopieczni mają ukończony proces diagnozowania, jednak ze względy na stan zdrowia i brak możliwości samodzielnego funkcjonowania w domu potrzebują stałego nadzoru medycznego i rehabilitacji. Remontowi poddano także służącą do rehabilitacji salę ze specjalistycznymi urządzeniami i sprzętem.

W dąbrowskim ZOL pensjonariusze są systematycznie konsultowani przez lekarza. Mają zapewnioną całodobową opiekę pielęgniarską. Kontynuują też rozpoczęte leczenie farmakologiczne. Specjaliści prowadzą rehabilitację schorzeń narządu ruchu (głównie rehabilitację przyłóżkową).

Podopieczni korzystają także z terapii zajęciowej i pomocy psychologicznej.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.