ZOL w Poznaniu szuka organizatora... koncertów muzyki klasycznej

RYNEK OPIEKI

Autor: Maria Krzos/Rynek Seniora   08 lipca 2015 14:35


ZOL w Poznaniu szuka organizatora... koncertów muzyki klasycznej

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Rehabilitacji Medycznej w Poznaniu (ZOLiRM) ogłosił przetarg na produkcję, organizację i realizację koncertów muzyki klasycznej dla osób niepełnosprawnych, niesamodzielnych, starszych oraz z zaburzeniami psychicznym. Pieniądze na ten cel pochodzą z funduszy norweskich. 

Jak czytamy w ogłoszeniu, koncertów ma być trzy, każdy dla widowni liczącej minimum 800 osób. Muszą się odbyć do końca lutego 2016 r.

Organizacja koncertów jest częścią projektu "Poprawa jakości opieki nad osobami niesamodzielnymi, z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnymi intelektualnie - Filia ZOLiRM w Owińskach” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Programu Operacyjnego PL 07 "Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficzno-epidemiologicznych”.  

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert upływa 17 lipca o godz. 9.45. Dokumenty należy składać w sekretariacie Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego i Rehabilitacji przy ul. Mogileńska 42 w Poznaniu.

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty brane będą pod uwagę: cena (43), doświadczenie zawodowe (30) oraz atrakcyjność koncertu (27).

Realizacja projektu, w ramach którego odbędą się koncerty potrwa do 30 kwietnia 2016 r. Jego całkowity koszt to ponad 21,6 mln zł, z czego ponad 17,2 mln zł to dofinansowanie z funduszy norweskich. Ponad 4,3 mln zł wyłoży Miasto Poznań.

- Projekt jest odpowiedzią na prognozy dot. starzenia się społeczeństwa, skierowany jest do dwóch grup beneficjentów - czytamy na stronie internetowej www.projektowinska.pl.

Grupą bezpośrednią są pacjenci Oddziału Opiekuńczo-Leczniczego Psychiatrycznego ZOLiRM  oraz personel tej placówki (31 osób).

Grupę pośrednią stanowią rodziny osób niesamodzielnych, niepełnosprawnych intelektualnie oraz z zaburzeniami psychicznymi, mieszkańcy wsi Owińska, studenci, mieszkańcy powiatu poznańskiego, Poznania i województwa wielkopolskiego.

Beneficjentami pośrednimi mają być także urzędy i środowiska naukowe, którym udział w projekcie ma m.in. umożliwić wymianę wiedzy i doświadczeń.

Projekt obejmuje działania inwestycyjne, czyli rozbudowę i remont budynku Filii ZOLiRM w Owińskach oraz tzw. działania nieinwestycyjne, takie jak m.in. szkolenia dla personelu i rodzin, opracowanie i wdrożenie nowego modelu terapii zajęciowej, organizacja wydarzeń kulturalnych, społecznych i naukowych (m.in. pikniki, koncerty, konferencje).  

Czytaj też: ZOL zakończy rozbudowę w Owińskach wiosną 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.