Żory: dzień otwarty w nowym domu Senior-WIGOR

RYNEK OPIEKI

Autor: JW/Rynek Seniora   08 grudnia 2015 10:45


RynekSeniora.pl
Żory: dzień otwarty w nowym domu Senior-WIGOR W domu Senior-WIGOR w Żorach opiekę znajdzie w sumie 30 osób. Fot. Fotolia

12 grudnia br. Urząd Miasta w Żorach (Śląskie) organizuje dzień otwarty w nowym domu dziennego pobytu Senior-WIGOR przy ul. Kłokocińskiej.

Na jego stworzenie miasto  otrzymało z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej dotację w wysokości 256 tys. zł. Placówka jest przeznaczona dla osób 60+.

Jak informuje Urząd Miasta w Żorach, w domu Senior-WIGOR opiekę znajdzie w sumie 30 osób. Placówka zlokalizowana jest przy ulicy Kłokocińskiej 78a, w części budynku Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego MOSiR i przeznaczona jest dla osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+.

O przyjęciu będzie decydował rodzinny wywiad środowiskowy przeprowadzany przez pracownika socjalnego MOPS. Głównymi kryteriami ocenianymi podczas rekrutacji będą: wiek, stan zdrowia, stopień sprawności psychofizycznej oraz sytuacja bytowa i rodzinna.

Podczas dnia otwartego, w sobotę  w godzinach 9 – 13 będzie można zwiedzić wszystkie pomieszczenia w wyremontowanym budynku, porozmawiać z pracownikami oraz zapoznać się z zajęciami przygotowanymi dla seniorów.  

Aby czas spędzany w tym miejscu przez osoby starsze był przyjemny i miał pożądany efekt terapeutyczny, prowadzący ośrodek Zakład Aktywności Zawodowej organizuje zbiórkę materiałów służących rozrywce (gier planszowych, karcianych, puzzli etc.) i terapii (materiałów plastycznych, dekoratorskich, obrazów).

Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach w Dziennym Domu „Senior – WIGOR” mogą składać wnioski w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznym w Żorach  ul. Ks. Przemysława 2, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji można uzyskać pod numerem telefonu 32 43-43-713, 32 43-42-412, 691-465-222. Wniosek zgłoszeniowy można pobrać na stronie internetowej www.mops.zory.pl oraz poniżej.

Inwestycja była współfinansowana ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego „Senior – WIGOR” na lata 2015-2020. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.