Jak wynika z raportu „Upadki osób starszych - przyczyny i następstwa”, około 35-40% zdrowych osób po 65 r.ż. doznaje przynajmniej jednego upadku rocznie, a po 80 r.ż. prawie 50%. Liczba ta wzrasta wśród pensjonariuszy opieki instytucjonalnej do blisko 60%.
Jak przekonuje raport firmy doradczej Deloitte „2017 global health care outlook. Making progress against persistent challenges” obecny popyt na usługi zdrowotne i wyzwania finansowe nie powinny się zmienić w najbliższej, a także w dalszej przyszłości. Wśród czynników wpływających na sektor opieki zdrowotnej znajduje się...
Rosnąca liczba osób z chorobami siatkówki wymaga zmian organizacyjnych, w tym przejęcia części rutynowych badań wzroku i doboru okularów przez optometrystów - mówili w czwartek (2 marca) uczestnicy warszawskiej konferencji towarzyszącej publikacji raportu nt. chorób oczu.
Jak wynika z najnowszego z raportu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-PZH w Warszawie, Polska posiada jeden z najwyższych unijnych współczynników w zakresie liczby łóżek szpitalnych przypadających na 100 tys. mieszkańców. Gdy jednak policzymy jedynie łóżka opieki długoterminowej, spadamy na jedno z ostatnich miejsc w Unii.
Polacy żyją coraz dłużej: kobiety średnio 82 lata, a mężczyźni 74; liczba ludności zmniejsza się jednak sukcesywnie - w 2015 r., pierwszy raz po zakończeniu II wojny światowej, przyrost naturalny był ujemny zarówno w miastach, jak i na wsi - wynika z raportu NIZP-PZH.
W porównaniu z rówieśnikami z innych krajów europejskich Polacy w wieku 50+ mają wnuki nie tylko częściej, lecz także przeciętnie o jednego więcej niż dziadkowie w takich krajach jak Hiszpania, Niemcy czy Włochy - informuje Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA.
7 proc. Polaków w wieku do 59 lat oraz 4 proc. w wieku 60+ doświadczało w ciągu ostatnich 12 miesięcy braku żywności - wynika z sondażu CBOS.
Przed telewizorem, w kościele, na spotkaniach ze znajomymi i rodziną - tak najczęściej spędzają czas seniorzy - wynika z badania CBOS. Większość osób po 60 roku życia czyta też książki, gazety, słucha radia, chodzi na spacery, uprawia działkę, a znaczna grupa opiekuje się wnukami.
Polska jest wśród krajów UE o najniższych wydatkach na ochronę zdrowia oraz z najniższą liczbą lekarzy przypadającą na tysiąc mieszkańców - wynika z opublikowanego w środę (23 listopada) raportu Komisji Europejskiej i Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).
Większość użytkowników internetu (79 proc.) korzysta z informacji lub opinii o lekarzach i lekach w sieci; a ponad jedna czwarta (27 proc., ) kontaktuje się w ten sposób z placówkami medycznymi i lekarzami - podaje najnowszy sondaż CBOS.
Newsletter
Rynek Seniora: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych
Newsletter
Rynek Seniora: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych