Bezkarni naciągacze. Ustawa o prawach konsumenta nieskuteczna
Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Seniora   27 maja 2015 11:48

Coraz więcej seniorów zgłasza się do biur rzeczników praw konsumentów ze skargami na firmy medyczne i firmy pośredniczące w sprzedaży produktów medycznych, które za kilka tysięcy złotych sprzedają im produkty warte niewielką część tej kwoty. Niestety, w walce z tym procederem nowa ustawa o prawach konsumenta może się okazać bezużyteczna.

Na problem wskazuje Anna Bielecka z Biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Warszawie. Podczas debaty zorganizowanej przez Europejskie Centrum Konsumenta tłumaczyła ona, że coraz więcej seniorów zgłasza się ze skargami na firmy medyczne i firmy pośredniczące w sprzedaży produktów medycznych w ramach sprzedaży bezpośredniej, w tym sprzedaży na pokazach.

Sytuacja ta dotyczy produktów złej jakości o zawyżonej wartości. Ale pojawił się również inny poważniejszy problem. Firmy sprzedające tego typu produkty nie chcą stosować się do nowej ustawy o prawach konsumenta. Zdaniem Anny Bieleckiej powodem jest jedno z wyłączeń zawartych w przepisach.

Przedsiębiorcy nie chcą respektować terminów na odstąpienie od umowy powołując się na zapis mówiący, że przepisów tych nie stosuje się do „umów dotyczących usług zdrowotnych świadczonych przez pracowników służby zdrowia pacjentom w celu oceny, utrzymania lub poprawy ich stanu zdrowia, łącznie z przepisywaniem, wydawaniem i udostępnianiem produktów leczniczych oraz wyrobów medycznych, bez względu na to, czy są one oferowane za pośrednictwem placówek opieki zdrowotnej” (art. 3.1).   

Więcej: www.gazetaprawna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.