Cyfrowy długopis narzędziem do diagnozowania alzheimera i parkinsona?

WYROBY MEDYCZNE

Autor: www.ubergizmo.com/Rynek Seniora   21 sierpnia 2015 14:17


Cyfrowy długopis narzędziem do diagnozowania alzheimera i parkinsona? Pacjenci z parkinsonem mają problemy z rysowaniem. Cyfrowy długopis ma pomóc w zdiagnozowaniu tych porblemów na odpowiednio wczesnym etapie. Fot. Archiwum

Cyfrowy długopis połączony ze specjalnym oprogramowaniem pomoże w diagnozowaniu takich chorób jak parkinson czy alzheimer? Nad takim rozwiązaniem pracują naukowcy z Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory Massachusetts Institute of Technology (CSAIL MIT).

Sposób, w jaki pacjent rysuje może być wskazówką, że cierpi on na alzheimera lub parkinsona. Niestety, w chwili obecnej lekarze którzy decydują się na zastosowanie tego testu (np. rysowanie zegara) najczęściej mają już do czynienia z zaawansowaną postacią tych chorób.

Dlatego naukowcy z CSAIL MIT postanowili opracować nową metodę badania, która wymaga użycia długopisu cyfrowego i oprogramowania. Zakładają, że na podstawie tego, co i jak dana osoba rysuje, będzie można precyzyjnie przewidzieć możliwość pojawienia się choroby.

W dotychczasowych badaniach stwierdzono na przykład, że chorzy na alzheimera znacznie dłużej zastanawiają się, co narysować, niż ludzie zdrowi. Z kolei chorym na parkinsona kłopot sprawia sam proces rysowania.

Niestety, w chwili obecnej narzędzie stworzone przez naukowców nie jest jeszcze gotowe do użycia na szerszą skalę. Zdaniem badaczy posiada jednak duży potencjał.  w obecnej formie algorytmów wdrożonych przez naukowców nie są gotowe do użycia w terenie jeszcze, ale to nie posiadają duży potencjał.

Więcej: www.ubergizmo.com

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.