Dzień Wynalazków w Krakowie: co dla osób starszych?

WYROBY MEDYCZNE

Autor: wiadomosci24.pl/Rynek Seniora   19 kwietnia 2016 09:53


Dzień Wynalazków w Krakowie: co dla osób starszych?

22 kwietnia w Politechnice Krakowskiej odbędzie się „Dzień Wynalazków: Małopolska europejskim regionem wynalazców i przedsiębiorców”. Naukowcy przedstawią tam ciekawe rozwiązania - niektóre z nich skierowane będą do osób starszych.

Np. zespół Med-Galicja pokaże nowatorską ortezę, opracowaną przez naukowców z Politechniki Krakowskiej i skutecznie wprowadzaną na rynek komercyjny. Nowatorskość rozwiązania polega na wspomaganiu chodu pacjenta przy użyciu sytemu mechatronicznego.

Z kolei Agnieszka Labus z Politechniki Śląskiej przybliży pilotażowy projekt Laboratorium Architektury 60+ (LAB 60+) - pierwsze w Polsce laboratorium zajmujące się innowacyjnym podejściem do projektowania dla seniorów. LAB 60+ to wielopodmiotowa struktura inicjująca i koordynująca projekty badawcze i wdrożeniowe. Ma ona pomóc w poszukiwaniach rozwiązań przestrzennych odpowiadających na potrzeby osób starszych. Na stoisku LAB 60+ prezentowany będzie symulator wirtualnej rzeczywistości, dzięki któremu będzie można przekonać się, z jakimi wyzwaniami zmagają się polscy seniorzy.

Wynalazki będą prezentowane w siedzibie Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego na terenie kampusu Politechniki Krakowskiej (ul. Warszawska 24) od 9.15 do 17.00. Dodatkowo, od 9.15 do 10.30 wynalazcy będą osobiście prezentować swoje rozwiązania podczas indywidualnych wystąpień.

Więcej: www.wiadomosci24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR