Krosno: szpital kupuje łóżka i sprzęt rehabilitacyjny

WYROBY MEDYCZNE

Autor: Nowiny/Rynek Seniora   18 września 2015 11:22


Krosno: szpital kupuje łóżka i sprzęt rehabilitacyjny Z urzędu marszałkowskiego szpital w Krośnie dostanie na zakup łóżek ok. 330 tys. zł. Fot. PTWP Szymon Jackowski (zdjęcie ilustracyjne)

Do końca roku Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie wzbogaci się łącznie o blisko 200 kompletów łóżek wysokospecjalistycznych i zwykłych z szafkami przyłóżkowymi, a także sprzęt rehabilitacyjny, wózki i chodziki inwalidzkie oraz materace przeciwodleżynowe.

Sprzęt, który trafi do krośnieńskiego szpitala, pochodzi z dotacji samorządu województwa podkarpackiego, fundacji WOŚP, funduszy PFRON oraz darów z niemieckich klinik.

Z urzędu marszałkowskiego szpital dostanie na zakup łóżek ok. 330 tys. zł.

W ramach dotacji zostanie niebawem zakupionych 110 zestawów łóżek szpitalnych zwykłych wraz z szafkami i materacami, 7 zestawów łóżek elektrycznych wraz z szafkami i materacami, w tym: jedno łóżko z wagą, dwa łóżka elektryczne o podwyższonym standardzie i cztery łóżka elektryczne w podstawowym standardzie.

Krośnieński szpital dostał też fundusze z PRFON. Kupiono 20 łóżek wysokospecjalistycznych, a także sprzęt rehabilitacyjny dla oddziału rehabilitacyjnego z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej.

Nowy sprzęt trafił też na oddział neurologiczny z pododdziałem udarów mózgowych. To 8 łóżek rehabilitacyjnych, tor do nauki chodzenia z przeszkodami, rotory rehabilitacyjne oraz tablice do ćwiczeń manualnych. Wyposażenie oddziałów kosztowało w sumie blisko 222 tys. zł. W kwocie tej mieści się dotacja z PFRON w wysokości ponad 83 tys. zł.

Więcej: www.nowiny24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR