Nowatorskie implanty ucha środkowego: z tej technologii skorzystają seniorzy

WYROBY MEDYCZNE

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Seniora   04 kwietnia 2017 09:33


Nowatorskie implanty ucha środkowego: z tej technologii skorzystają seniorzy Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W piątek (31 marca) w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach pod Warszawą prof. Henryk Skarżyński przeprowadził operację wszczepienia nowoczesnego implantu ucha środkowego o dużej mocy. Zabiegowi przyglądało się 200 czołowych ekspertów z zakresu otochirurgii, audiologii i inżynierii biomedycznej z całego świata.

Zgromadzeni w sali konferencyjnej mogli obserwować na telebimie światową premierę implantu ucha środkowego typu Vibrant Soundbridge ze sprzęgaczem LP-Coupler.

Polscy pacjenci jako pierwsi na świecie otrzymali dostęp do tej technologii. To implant ucha środkowego o dużej mocy. Prof. Skarżyński tłumaczył, że ta duża moc wynika z nowego systemu, który pozwala go połączyć z układem własnych kosteczek słuchowych pacjenta. Dodał, że to od tego połączenia zależy, czy będziemy mogli pomóc tylko niewielkiej grupie osób, która ma małe uszkodzenia słuchu, czy dużo większej grupie pacjentów, u której inne rozwiązania nie dawały efektu.

System jest również bezpieczny - pisze Gazeta Wyborcza. Zastosowane w nowym implancie rozwiązania technologiczne - w tym sposób mocowania - umożliwiają m.in. swobodne wykonywanie rezonansu magnetycznego w zakresie do 1,5 tesli.

Parametry techniczne urządzenia pokrywają ubytki słuchu duże i średnie. Prof. Skarzyński podkreśla, że tych ubytków nie da się skompensować żadnym urządzeniem konwencjonalnym.

Grupą, która szczególnie będzie mogła skorzystać z nowej technologii, są seniorzy. To właśnie wśród nich jest bardzo dużo osób, u których aparaty słuchowe już nie były skuteczne, a jeszcze nie kwalifikowali się do wszczepienia implantów ślimakowych, gdyż spora część ich narządu słuchu wciąż działała sprawnie.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR