Nowe technologie: polskie i niemieckie start-upy na rynku opieki

WYROBY MEDYCZNE

Autor: rp.pl/Rynek Seniora   27 stycznia 2017 14:24


Nowe technologie: polskie i niemieckie start-upy na rynku opieki Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Berlińscy innowatorzy opracowali aplikację, która dzięki specjalnym algorytmom pozwala wyszukać rodzinom wykwalifikowany personel do opieki nad osobami starszymi i doradza w zakresie świadczeń z ubezpieczenia.

Careship to niemiecki start-up. Dzięki nowym technologiom chce on rozwiązać narastający w starzejącej się Europie problem z opieką nad osobami wiekowymi.

W Niemczech, które według prognoz do 2030 r. mają liczyć 3,4 mln osób starszych, rozwiązanie Careship trafia na wyjątkowo podatny grunt. W ich projekt zainwestował właśnie  4 mln dol. amerykański Spark Capital.

Rozwiązanie Careship może wpłynąć na obniżenie cen usług związanych z opieką nad osobami starszymi i znacząco ułatwić rodzinom proces poszukiwań wykwalifikowanych opiekunów.

Również w Polsce start-upy dostrzegły możliwości rynku opieki. Na lidera w tym segmencie wyrasta Sidly Care, który przygotował projekt inteligentnej opaski medycznej, na bieżąco monitorującej stan zdrowia noszącej ją osoby. Kierująca start-upem Edyta Kocyk stworzyła opaskę wyglądającą jak smartwatch, która trafia już do kilkunastu państw, m.in. Japonii, Izraela czy USA. Dziś udziały w Sidly ma fundusz MCI.

To urządzenie pozwala na zdalne badanie temperatury pacjenta czy monitorowanie jego serca, bez konieczności wizyty u lekarza. W dodatku Sidly informuje osobę noszącą opaskę o konieczności przyjęcia leków, a opiekunom daje informację o lokalizacji chorego. W urządzenie wbudowano też przycisk SOS, który pozwala wezwać choremu pomoc. 

Więcej: www.rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR