Polski startup stworzył aplikację i inteligentny dozownik do leków. Z myślą o opiekunach

WYROBY MEDYCZNE

Autor: Spider's Web/Rynek Seniora   06 października 2015 10:56


Polski startup stworzył aplikację i inteligentny dozownik do leków. Z myślą o opiekunach Aplikacja dr Pocket oraz dozownik PillBox powstały min. z myślą o opiekunach osób starszych. Fot. Fotolia

Aplikacja dr Poket oraz inteligentny dozownik leków PillBox - na realizację tych dwóch projektów zbiera właśnie środki na Kickstarterze polski startup dr Poket. Obydwa adresowane są do opiekunów osób starszych, dzieci itp., ale także samych chorych i lekarzy.

Aplikacja dba o to, aby przyjmować właściwe leki, o właściwych porach i o właściwych dawkach, a lekarzom umożliwia kontrolowanie swoich pacjentów, poprzez sprawdzenie, czy stosują się do zaleceń. W sytuacji gdy lekarz czy też opiekun danej osoby nie otrzyma powiadomienia o wzięciu leku, może też odpowiednio zareagować.

Jak tłumaczy Sebastian Mul, project manager dr Poket, podstawową zaletą PillBoxa i dr Poket jest automatyzacja oraz maksymalne zniwelowanie najbardziej zawodnego czynnika każdego przedsięwzięcia - czynnika ludzkiego. Ludzie chorzy, ludzie w podeszłym wieku bardzo często mają czysto fizjologiczne problemy z pamięcią, zatem zewnętrzny bodziec, który poinformuje ich o konieczności przyjęcia konkretnego leku o konkretnej godzinie znacząco ogranicza szansę, iż ci wezmą niewłaściwy lek, bądź zupełnie o nim zapomną.

Jak mówi Sebastian Mul, członkowie startupu zdają sobie sprawę, że zbiórka na Kickstarterze (strona internetowa, na której zbierane są pieniądze na realizację przedsięwzięć o różnym charakterze – red.) to tylko jeden z wielu kroków, które będą musieli podjąć, by ich produkty trafiły do odbiorców.

Więcej: www.spidersweb.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.