WOŚP kupi sprzęt medyczny dla 118 zakładów opiekuńczo-leczniczych
Autor: PAP/Rynek Seniora   19 maja 2016 16:38

118 zakładów opiekuńczo-leczniczych oraz 11 oddziałów pediatrycznych otrzyma sprzęt od WOŚP. W tegorocznym Finale WOŚP zebrała ponad 72 mln 696 tys. 501 zł.

Już po raz 45 fundacja przeprowadza konkurs ofert, którego efektem ma być zakup 3 tys. 513 urządzeń medycznych. To pierwsze zakupy ze środków zebranych podczas tegorocznego Finału WOŚP.

Jak poinformował w czwartek (19 maja) na konferencji prasowej szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak, po raz kolejny wsparcie otrzyma geriatria - sprzęt trafi do 118 zakładów opiekuńczo-leczniczych oraz 11 oddziałów pediatrycznych.

Zaznaczył jednocześnie, że są to pierwsze zakupy realizowane ze zbiórki przeprowadzonej podczas 24 Finału WOŚP, który odbył się 10 stycznia tego roku.

Jak podkreślił Owsiak, geriatria została "totalnie przez WOŚP załatwiona". Przypomniał, że wszystkie 48 oddziałów geriatrycznych istniejących w Polsce dostało od fundacji potrzebny sprzęt - nie tylko łóżka, ale również inne urządzenia, m.in. pompy infuzyjne.

Obecnie - jak dodał Owsiak - fundacja pochyliła się nad zakładami opiekuńczo-leczniczymi (tzw. ZOL-ami). - Polacy na hasło ZOL gęsiej skórki dostają, bo są to często szpitale stare, które mają bardzo niski budżet. Są to szpitale, które są gdzieś na końcu listy. Bliższe są nam oddziały onkologiczne, kardiologiczne, chirurgiczne, a ZOL-e są już odpuszczone przez wszystkich - i przez władze lokalne, i przez tych, którzy decydują o pieniądzach. I właśnie nad nimi się pochylamy - podkreślił Owsiak. Dodał, że nie biorą w tym udziału ZOL-e sprywatyzowane.

- Kiedy ogłaszamy, że kupujemy sprzet, otrzymujemy mnóstwo próśb z całej Polski. Pochylamy się nad każdą, ale mamy pewien standard pytań, pewien standard sprawdzenia, kto jest aktywny, jak sobie daje radę na co dzień - dodał Owsiak.

Poinformował jednocześnie, że WOŚP kupi prawie 2 tys. łózek, a także inhalatory, urządzenia, których nie ma nawet na nowoczesnych oddziałach szpitalnych, m.in. specjalny skaner, który przyłożony nad ręką, pokazuje żyły. - Ilu z nas cierpi, kiedy musi oddać krew, kiedy pielęgniarka próbuje namacać, gdzie jest żyła. Ten skaner dokładnie pokazuje, gdzie jest żyła tętnicza, gdzie są nerwy, a gdzie jest żyła, z której można pobrać krew - wyjaśnił Owsiak. Dodał, że takiego sprzętu "nikt nigdy nie kupował".

W tegorocznym Finale WOŚP zebrała ponad 72 mln 696 tys. 501 zł - to absolutny rekord; fundacja z roku na rok zbiera większe sumy, tym razem jednak udało się zebrać prawie 20 mln zł więcej niż rok wcześniej (w 2015 r. było to ponad 53 mln zł). Temat 24. Finału WOŚP brzmiał: "Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów".

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.