WOŚP rozpoczęła pierwsze zakupy dla zakładów opiekuńczych

WYROBY MEDYCZNE

Autor: TVN24/Rynek Seniora   23 maja 2016 09:37


WOŚP rozpoczęła pierwsze zakupy dla zakładów opiekuńczych W tegorocznym finale WOŚP, który odbył się 10 stycznia tego roku, zebrała 72 mln 696 tys. 501 zł. Fot. Szpital Wolski (zdjęcie ilustracyjne)

WOŚP kupiła już 2655 łóżek m.in dla oddziałów geriatrii za pieniądze zebrane podczas tegorocznego finału. Wydano już ponad 17 mln zł.

Pierwsze zakupy zaczęły się w czwartek (19 maja).

W tegorocznym finale WOŚP, który odbył się 10 stycznia tego roku, zebrała 72 mln 696 tys. 501 zł - to absolutny rekord (w 2015 r. było to ponad 53 mln zł). Temat 24. Finału WOŚP brzmiał: "Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów".

- W czwartek zostało zakupionych 2655 łóżek m.in dla oddziałów geriatrii w Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych - Te łóżka biorą udział w każdym serialu amerykańskim. Są piękne, sterowane elektronicznie - powiedział Jerzy Owsiak. - Zadajmy sobie pytanie, czy to powinna robić organizacja pozarządowa, czy to powinno być w gestii kogoś innego. Ale my to robimy, nie mamy focha - dodał.

Na zakupy sprzętu wydano już ponad 17 mln zł, choć Owsiak zaznaczył, że planowano wydać 4 mln więcej.

Jerzy Owsiak poinformował na antenie TVN24, że zakupy nie są realizowane poprzez zamówienia publiczne. Według Owsiaka takie zamówienia są korupcjogenne i "zawsze ktoś w nich protestuje". WOŚP zakupy zaczyna więc od "konkursu ofert".

Jak podkreślał Owsiak, liczy się rozmowa z oferentami, liczy się jakość (…) a później są bardzo mocne negocjacje. W konkursie uczestniczy około 25 osób - m.in komisja fundacji, komisja techniczna i notariusz. Wszystko jest filmowane. 

Więcej: www.tvn24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR