Wrocław: oddział geriatryczny prosi o wsparcie WOŚP

WYROBY MEDYCZNE

Autor: gazeta.pl/RynekSeniora.pl   14 stycznia 2015 16:25


Wrocław: oddział geriatryczny prosi o wsparcie WOŚP

Szpital Specjalistyczny im. Falkiewicza we Wrocławiu liczy na wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Potrzebny jest sprzęt medyczny dla Oddziału Chorób Wewnętrznych i Geriatrii. Oddział zajmuje trzy piętra szpitala. Ma się przekształcić w profesjonalny, jedyny na Dolnym Śląsku kompleks geriatryczny.

W szpitalu na Brochowie oddział działa od blisko pięciu lat. Na oddziale internistyczno-geriatrycznym jest 76 miejsc. Miesięcznie leczy się tam około 200 pacjentów, a średnia ich wieku wynosi 80 lat.

Przez dwa lata trwał remont oddziału, a także zabytkowego budynku, w którym ma powstać jedyny na Dolnym Śląsku kompleks geriatryczny. Wybudowano m.in. nowoczesne łazienki z wannami przystosowanymi do osób starszych oraz dźwigami ułatwiającymi mycie chorych. Prace sfinansował urząd marszałkowski kwotą blisko 8 mln zł.

Po raz pierwszy dla seniorów WOŚP grała dwa lata temu. Od tamtej pory szpital na Brochowie dostał 62 sztuki sprzętu medycznego. Dzięki pieniądzom uzbieranym przez WOŚP seniorzy dostali 28 elektrycznie podnoszonych łóżek wyposażonych w przeciwodleżynowe materace. Kolejnym darem od fundacji Jurka Owsiaka jest aparat USG do badań jamy brzusznej, serca oraz tarczycy, a także sprzęt rehabilitacyjny. W przemieszczaniu unieruchomionych seniorów pomaga specjalny podnośnik, także naznaczony orkiestrowymi serduszkami.

Pracownicy Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu mają nadzieję, że uzbierane w tym roku pieniądze znowu poprawią wyposażenie kompleksu geriatrycznego.

Czytaj: www.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.