
Do tak ambitnego celu przekonuje np. biorący udział w amerykańskiej kampanii prezydenckiej Zoltan Istvan, reprezentujący Partię Transhumanistów.
Transhumaniści uważają, że nauka i rozwój technologii są kluczem do rozwoju i szczęścia człowieka. A przy odpowiednio wysokich nakładach finansowych w ciągu kilku lat te dwie dziedziny mogłyby doprowadzić do eliminacji raka czy alzheimera. A ostatecznym celem jest życie wieczne.
Dużo bardziej poważnie i konkretnie wyglądają zamierzenia globalnej potęgi, firmy Google, która postanowiła zainwestować w prace nad osiągnięciem tego celu, uruchamiając spółkę-córkę Calico (skrót od „California Life Company”). Przedsiębiorstwo powstało w 2013 roku z jednym założeniem - przedłużyć ludzkie życie.
We wrześniu Calico ogłosiło, że za 1,5 miliarda dolarów zostanie zbudowane specjalne centrum badawcze, w którym opracowywane będą lekarstwa m.in. na raka i na choroby związane ze starzeniem.
- Niesamowite jest to, że wyeliminowanie raka dodałoby do przewidywanej długości ludzkiego życia zaledwie trzy lata - mówił po otwarciu Calico Larry Page, współzałożyciel Google - O leczeniu raka myślimy jak o jakimś przełomie, który całkowicie zmieniłby świat, […] ale jeśli spojrzeć na to z perspektywy, to (wyeliminowanie raka) nie jest aż takim postępem, jak mogłoby się wydawać.
Leczenie przewlekłych chorób może być tylko wstępem do ostatecznego pokonania śmierci.
Więcej: www.gazeta.pl
Newsletter
Rynek Seniora: polub nas na Facebooku
Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+
Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych